Liepos 13, 2017
NASA paskelbė įspūdingų naujų Jupiterio Raudonosios dėmes nuotraukų
© NASA / SwRI / MSSS / Gerald Eichstädt / Seán Doran © PUBLIC DOMAIN.

NASA trečiadienį paskelbė stulbinančių milžiniškos Jupiterio audros, dar žinomos kaip Didžioji raudonoji dėmė, nuotraukų, kurias pavyko užfiksuoti arti šio darinio praskriejusiam kosminiam zondui.

JAV kosminės agentūros erdvėlaivis "Juno" virš šio milžiniško atmosferos sūkurio praskriejo pirmadienį ir leido žmonijai iš arčiau nei bet kada pamatyti vieną įsimintiniausių darinių Saulės sistemoje.

"Šimtmečius mokslininkai stebėjo, stebėjosi ir kūrė teorijas apie Jupiterio Didžiąją raudonąją dėmę”, - sakė San Antonijuje įsikūrusio Pietvakarių tyrimų instituto vyriausiasis tyrėjas Scottas Boltonas (Skotas Boltonas).

"Na, o dabar turime geriausių kada nors padarytų nuotraukų", - pridūrė jis.

Naująsias nuotraukas galima peržiūrėti spragtelėjus nuorodą https://www.missionjuno.swri.edu/junocam/processing

Mokslininkai tikisi daugiau sužinoti, kodėl vyksta audra, bet, anot S.Boltono, prireiks laiko, kol bus ištirti duomenys, gauti iš aštuonių "Juno" prietaisų, surinkti zondui skriejant 9 tūkst. km aukštyje virš Didžiosios Raudonosios dėmės.

Raudonoji dėmė šių metų balandžio 3 dieną buvo 16 350 km pločio, o šis atstumas yra 1,3 karto didesnis negu Žemę skersmuo.

Didžioji raudonoji dėmė stebima nuo 1830 metų ir galbūt egzistuoja jau ilgiau kaip 350 metų.

2011 metais "Juno" pernai įskriejo į orbitą aplink Jupiterį. Kitas erdvėlaivio priartėjimas prie planetos planuojamas rugsėjo pradžioje.

"Šios ilgai lauktos Jupiterio Raudonosios dėmės nuotraukos yra meno ir mokslo "tobula audra", - sakė NASA planetologijos padalinio direktorius Jimas Greenas (Džimas Grinas). - Džiaugiamės galėdami su visais pasidalinti šiuo kosmoso mokslo grožiu ir jauduliu."

BNS inf.

Raktažodžiai:

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai