Birželio 26, 2021
G. Floydą nužudžiusiam policininkui skirta daugiau kaip 22 metai įkalinimo

Buvęs Mineapolio policininkas Derekas Chauvinas (Derekas Šovinas) penktadienį buvo nuteistas kalėti 22 su puse metų už afroamerikiečio George'o Floydo (Džordžo Floydo) nužudymą, išprovokavusį Jungtinėse Valstijose didžiausias per kelis dešimtmečius demonstracijas reikalaujant užtikrinti rasinį teisingumą.

45 metų baltasis D. Chauvinas Mineapolio teisme pareiškė užuojautą G. Floydo šeimai, bet neatsiprašė. Prokurorai reikalavo jam 30 metų įkalinimo, bet teisėjas Peteris Cahillas (Piteris Kahilas) skyrė šiek tiek švelnesnę bausmę.

„Ši bausmė skiriama dėl jūsų piktnaudžiavimo pasitikėjimu ir valdžia, taip pat dėl George'ui Floydui parodyto ypatingo žiaurumo“, – P. Cahillas sakė D. Chauvinui. Šis klausėsi nedemonstruodamas jokių emocijų.

Nuosprendis buvo paskelbtas baigiantis įtemptam teismo posėdžiui. Jo metu dalyviams buvo parodyta įrašyta G. Floydo septynmetės dukters žinutė, taip pat pasisakė D. Chauvino motina.

G. Floydo šeimos advokatas pareiškė, kad teismo sprendimas yra „istorinis“ žingsnis, vedantis prie rasinio susitaikymo Jungtinėse Valstijose.

Šis sprendimas „vienu žingsniu priartina Floydo šeimą ir mūsų šalį prie pasveikimo, nešdamas užbaigtumo pojūtį ir atskaitingumą“, per „Twitter“ parašė teisininkas Benas Crumpas (Benas Krampas).

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) savo ruožtu pareiškė: „Nežinau visų aplinkybių, kurios buvo apsvarstytos, bet, remiantis man pateikta informacija, bausmė atrodo tinkama.“

G. Floydo mirtis 2020 metų gegužės 25-ąją policijai bandant jį areštuoti dėl įtariamo mėginimo atsiskaityti padirbta 20 dolerių kupiūra išprovokavo didžiulius protestus prieš rasinę nelygybę ir brutalų teisėsaugos pareigūnų elgesį Jungtinėse Valstijose ir visame pasaulyje.

Vienos praeivės padarytame vaizdo įraše matyti, kad D. Chauvinas, kuris Mineapolio policijoje dirbo 19 metų, daugiau nei devynias minutes keliu spaudė kaklą ant žemės paguldytam ir antrankiais surakintam 46 metų G. Floydui, šiam vis kartojant „negaliu kvėpuoti“.

Paskelbus nuosprendį šūkius skanduojantys demonstrantai, lydimi motociklininkų, užplūdo kai kuriuos Mineapolio kvartalus, paralyžiuodami eismą. Pranešimų apie rimtus incidentus nebuvo.

Minesotos valstijoje šio nuosprendžio buvo nekantriai laukiama. Šimtai žmonių iki vakaro būriavosi šalia teismo rūmų; daugelis sakė, kad D. Chauvinas turėtų būt pasiųstas už grotų 30–40 metų.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: NaujienosPasaulis

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai