Gruodžio 30, 2022
Eidama 82-uosius mirė britų dizainerė V. Westwood

Mirė britų dizainerė Vivienne Westwood (Vivjen Vestvud), įtakinga mados kūrėja, suvaidinusi svarbų vaidmenį pankų judėjime, ketvirtadienį pranešė jos šeima.

Jai buvo 81 metai. Jos mirties priežastis neatskleidžiama.

„Vivienne Westwood mirė šiandien, ramiai, apsupta šeimos, Klapame, Pietų Londone. Pasauliui reikia tokių žmonių, kaip Vivienne, kad jie keistų padėtį į gerąją pusę“, – rašoma jos mados ženklo „Twitter“ paskyroje.

Jos vyras ir kūrybinis partneris Andreasas Kronthaleris pareiškime, kurį cituoja naujienų agentūra PA, sakė: „Mes dirbome iki galo, ir ji man davė daugybę dalykų. Ačiū tau, brangioji.“

Londono Viktorijos ir Alberto muziejus apibūdino V. Westwood kaip „tikrą mados revoliucionierę ir maištininkę“, o kultūros sekretorė Michelle Donelan (Mišel Donelan) sakė, kad ji buvo „didinga asmenybė“.

„Aštuntajame dešimtmetyje jos pankiškas stilius perrašė taisykles, ir ji žavėjosi tuo, kad visą gyvenimą išliko ištikima savo vertybėms“, – rašė ji socialiniame tinkle „Twitter“.

Niujorko Metropoliteno muziejaus Kostiumų instituto kuratorius Andrew Boltonas (Endrius Boltonas) sakė, kad V. Westwood ir „Sex Pistols“ vadybininkas Malcolmas McLarenas (Malkolmas Maklarenas) – jos buvęs partneris – „suteikė pankų judėjimui išvaizdą, stilių, ir jis buvo toks radikalus, kad atitrūko nuo bet ko praeityje“.

„Suplėšyti marškinėliai, žiogeliai, provokuojantys šūkiai, – sakė A. Boltonas. – Ji įvedė postmodernizmą. Ji buvo labai įtakinga nuo 8-ojo dešimtmečio vidurio. Pankų judėjimas niekada neišsisklaidė – jis tapo mūsų mados žodyno dalimi. Dabar tai yra pagrindinė srovė.“

Ilga V. Westwood karjera buvo kupina prieštaravimų: Ji visą gyvenimą buvo maištininkė, kelis kartus pagerbta karalienės Elizabeth II (Elžbietos II). Net įžengusi į septintą dešimtį metų ji rengėsi kaip paauglė ir tapo atvira kovos su klimato kaita šalininke, perspėdama apie planetai gresiančią pražūtį.

Jos aktyvizmas apėmė ir „Wikileaks“ įkūrėjo Juliano Assange'o (Džuliano Asandžo) palaikymą. 2020 metais ji pozavo milžiniškame paukščių narve, kad sustabdytų jo ekstradiciją į JAV. Ji netgi sukūrė suknelę, kurią vilkėjo Stella Moris (Stela Moris), kai šį kovą Londono kalėjime ištekėjo už J. Assange'o.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai