Gruodžio 20, 2021
Didžioji Britanija ir Australija sudarė laisvosios prekybos susitarimą

Didžioji Britanija ir Australija ketvirtadienį per vaizdo ryšio priemonėmis surengtą ceremoniją užbaigė laisvosios prekybos susitarimo sudarymą, kuris, kaip tikimasi, padidins prekybos apimtis tarp šių šalių daugiau nei 10 mlrd. svarų kasmet.

Susitarimas, dėl kurio iš esmės buvo susitarta birželį, tapo pirmuoju laisvosios prekybos susitarimu, dėl kurio nuo ES atsiskyrusi Didžioji Britanija derėjosi visiškai iš naujo.

Galutinis susitarimas pasiektas, kai JK ir Australija išsprendė su žemės ūkio sektoriumi susijusias problemas.

Didžiosios Britanijos ūkininkai turės 15 metų apsaugą nustatant limitą bemuičiui importui, įgyvendinamą taikant tarifines kvotas ir kitas apsaugos priemones.

Pasak JK tarptautinės prekybos departamento, susitarimas, kuriuo bus panaikinti tarifai visam eksportui tarp dviejų šalių, padės sukurti naujų galimybių verslui abiejose šalyse.

„Mūsų JK ir Australijos prekybos susitarimas yra svarbi akimirka istoriniuose ir gyvybiškai svarbiuose mūsų santykiuose“, – pažymėjo tarptautinės prekybos sekretorė Anne-Marie Trevelyan (En Mari Trevelian).

Sandoris taip pat taps postūmiu Didžiosios Britanijos paslaugų sektoriui, gerokai palengvindamas Australijos darbo vizų išdavimą specialistams, tokiems kaip teisininkai ir buhalteriai.

Didžiosios Britanijos pramonės konfederacija (CBI) pasveikino „kartelę iškėlusio“ susitarimo pasirašymą.

„JK ir Australijos prekybos susitarimo pasirašymas atveria naujas galimybes Didžiosios Britanijos verslui“, – sakoma CBI prezidento, lordo Karano Bilimorios pareiškime.

„Muitų panaikinimas padidins JK eksportą, pagerins verslo atstovų ir mūsų jaunųjų talentų galimybes judėti per sienas“, – pridūrė jis.

„Vartai“ į Indijos ir Ramiojo vandenynų regioną

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos tarptautinės prekybos departamentas pareiškė, kad „tai yra JK ekonomikai pritaikyta sutartis, apimanti pažangiausius susitarimus srityse, kuriose Didžioji Britanija yra pasaulinė lyderė < ...> kartu su didesne prieiga JK paslaugų sektoriams prie Australijos rinkos“.

Jaunieji britai taip pat galės dirbti ir keliauti Australijoje iki trejų metų per kartą.

Tarptautinės prekybos departamentas pavadino sandorį „vartais į sparčiai besiplečiantį Indijos ir Ramiojo vandenynų regioną, leisiančiais sustiprinti pastangas prisijungti prie Visapusės ir pažangios Ramiojo vandenyno partnerystės (CPTPP) sutarties – vienos didžiausių laisvosios prekybos zonų pasaulyje“.

Prieš tapdamas ministru pirmininku, Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) teigė, kad „Brexitas“ leis sukurti „pasaulinę Britaniją“, kuri, sudarius geresnius prekybos susitarimų, taps galingesnė prekybos atžvilgiu nei būdama ES sudėtyje.

Laisvosios prekybos susitarimas, kuris, kaip teigiama, „atrakins 10,4 mlrd. svarų (12,2 mlrd. eurų) papildomas prekybos apimtis“, dar bus pateiktas peržiūrėti įstatymų leidėjams.

Tuo tarpu Australijos dar laukia sudėtingesnės derybos dėl laisvosios prekybos su Jungtinėmis Valstijomis ir kitomis didžiosiomis šalimis.

Birželį Didžioji Britanija paskelbė apie laisvosios prekybos susitarimą su trimis ES nepriklausančiomis Europos šalimis – Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinu.

Jungtinės Karalystės ir Australijos prekybos apimtys pernai siekė 13,9 mlrd. svarų.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai