Balandžio 26, 2012
D.Britaniją didžiąją gegužės dalį plaus lietūs
LONDONIETĖ,
Sausros išvargintoje pietinėje Anglijoje kyla potvynio pavojus –Atlanto vandenyno oro frontai link krantų gena liūtis, praneša „The Guardian“. Aplinkosaugos Agentūra (Enviroment Agency, EA) jau perspėjo Cornwall regiono gyventojus apie artėjančius potvynius. Galima pavojaus zona driekiasi iki Wight salos.  
 
Prognozuojama, kad visą ateinančią savaitę, o gal net ir ilgiau, vyraus prasti ir lietingi orai. Tačiau net šio lietaus neužteks išdžiuvusioms D.Britanijos teritorijoms atgaivinti, teigia vandentiekio kompanijos.  
 
EA kol kas nepraneša apie stiprių potvynių grėsmę, tačiau šalia upių Cornwall, Devon ir Somerset apylinkėse gyvenantiems asmenims patariama vertingiausią turtą pernešti į kambarius antrame namo aukšte – baiminamasi, kad Upper Axe, Lower Otter, Taw ir Wriggle upės gali išsilieti iš savo krantų. Dėl stipraus lietaus baiminamasi ir potvynio jūros pakrantėje Torquay, Sidmouth ir Exmouth apylinkėse.  
 
Liūtis lydintis stiprus vėjas kai kur jau laužo medžius, dėl jo gūsių iki kitos savaitės atidėti tilto Workington‘e tvarkymo darbai.  Lietūs stiprėja ir Škotijoje bei šiaurės Anglijoje. Škotijai dėl lietaus tirpdomo aukštumų sniego taip pat gali grėsti potvyniai.  
 
Žemo slėgio atmosferos iš šiaurės frontas juda link pietų, kur susidurs su pietvakarių frontu ir jau ketvirtadienio vakarą visa Jungtinė Karalystė paskęs viename dideliame lietaus debesyje.  
 
Meteorologų duomenimis, drėgnos oro masės JK karaliauti gali didžiąją dalį gegužės su menkais saulėtais protarpiais, kurių metu oras įšils iki  11-13 laipsnių.  Darganų ir lietaus prognozės džiugina vandentiekio bendroves. Tačiau Trevor Bishop, EA vandens išteklių departamento vadovas teigia, kad 18 mėnesių lijo nepakankamai, todėl vandens pusiausvyrai atstatyti vienos ar dviejų savaičių neužteks. Esą krituliai į išdžiuvusį dirvožemį arba įsigers akimirksniu arba nutekės į vietas, kuriose žemė suslėgta, ir sukels staigius potvynius. Bet kuriuo atveju tik maža lietaus dalis pateks į požeminius vandenis.  
 
Meteorologai guodžia, kad kartas nuo karto iš už debesų pasirodys saulė ir oras sušils, tačiau kada lietūs pasibaigs – atsakymo kol kas nėra. 
Nuo prasto oro neapsaugoti ir karaliai – Elizabeth II ir Edinburgh princui Phillip vizito į Londono dokų rajoną metu teko vilkėti apsiaustus nuo lietaus. Karališkoji pora čia dalyvavo laivo „Gloriana“ krikštynose, kuris liepos mėnesį ves tūkstančio laivų flotilę aukštyn Thames upe per deimantinio Karalienės valdymo jubiliejaus iškilmes. 
 
Tuo tarpu eiliniai D.Britanijos piliečiai ne tokie stoiški prasto oro atžvilgiu– kelionių kompanijos praneša, kad gerokai padaugėjo norinčių ištrūkti iš lietaus zonos. „Virgin Atlantic“ ir „lowcostholidays.com“ duomenimis, lyginant su praėjusiais metais, kelionių į šiltus užsienio kurortus padaugėjo 37-60 proc. 


Raktažodžiai: lietuspotvyniaioras

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai