Kovo 11, 2023
Charlesas III broliui Edwardui suteikė Edinburgo kunigaikščio titulą

Britų karalius Charlesas III (Karolis III) penktadienį savo jaunesniajam broliui Edwardui (Edvardui) suteikė Edinburgo kunigaikščio titulą, vykdydamas velionių karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) ir jos vyro princo Philipo (Filipo) pageidavimą.

Philipas, kuris buvo paskutinis titulo savininkas, visada norėjo, kad jį paveldėtų Edwardas.

Charlesas III suteikė šį titulą Edwardui, šiuo metu žinomam kaip Vesekso grafas, jo 59-ojo gimtadienio proga.

„Jo Didenybė Karalius su malonumu suteikė Edinburgo kunigaikščio titulą princui Edwardui“, – sakoma Bakingamo rūmų pranešime.

Tačiau šio titulo nepaveldės Edwardo (Edvardo) paauglys sūnus Jamesas (Džeimsas). Penkiolikmetis taps naujuoju Vesekso grafu.

Edwardo žmona Sophie (Sofi), kuri buvo itin artima pernai rugsėjį mirusiai Elizabeth II, nuo šiol bus vadinama Edinburgo kunigaikštiene.

Naujieji kunigaikštis ir kunigaikštienė vėliau penktadienį atvyks į Edinburgą, kur dalyvaus priėmime, skirtame pirmiesiems karo Ukrainoje metams paminėti.

Kunigaikščio titulas princui Philipui buvo suteiktas 1947 metais, jam susituokus su tuomet dar princese Elizabeth.

Philipas, kuris mirė 2021 metų balandį, pasisakė už tai, kad Edwardas paveldėtų jo titulą, tačiau galutinį sprendimą vis tiek turėjo priimti Charlesas III kaip karalius.

Anksčiau šią savaitę Bakingamo rūmai savo internetinėje svetainėje taip pat atnaujino paveldėtojų sąrašą, kuriame yra ir abu princo Harry (Hario) ir jo žmonos Meghan (Megan) vaikai.

Dabar vaikai įvardijami kaip princas Archie Mountbattenas Windsoras (Arčis Mauntbatenas Vindzoras) ir princesė Lilibet Mountbatten-Windsor (Lilibet Mauntbaten Vindzor). 

Nors jie automatiškai tapo princu ir princese, kai Harry tėvas karalius Charlesas III praėjusiais metais įžengė į sostą, internetinėje svetainėje jie buvo likę įvardyti kaip „ponaitis“ ir „panelė“.

Po to, kai Harry ir Meghan atsisakė savo karališkųjų pareigų ir 2020 metais persikėlė gyventi į Kaliforniją, dėl jų titulų kilo ginčų.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai