Birželio 17, 2022
Buvęs rusų futbolo rinktinės kapitonas po pasisakymo prieš karą nuogąstauja dėl gyvybės

Buvęs Rusijos futbolininkas Igoris Denisovas, sukritikavęs savo šalies invaziją į Ukrainą, sakė nuogąstaujantis dėl savo gyvybės.

„Nežinau, gal už šiuos žodžius atsidursiu kalėjime ar būsiu nužudytas, bet sakau jums, kaip yra“, – sakė 38 metų I. Denisovas interviu, parodytame per „YouTube“.

„Man tai buvo net ne šokas, o siaubas... Katastrofa“, – sakė jis, kalbėdamas apie savo pradinę reakciją į invaziją.

I. Denisovas, viena iš nedaugelio prieš karą pasisakiusių Rusijos sporto figūrų, tvirtino, kad myli savo šalį ir neketina iš jos išvykti.

Rusija yra priėmusi įstatymą, numatantį įkalinimo iki 15 metų bausmes už skelbiamą „neteisingą“ informaciją apie kariuomenę, įskaitant net žodžių „karas“ ar „invazija“ vartojimą konfliktui Ukrainoje apibūdinti. Atrodo, kad I. Denisovas tuos žodžius vartojo savo interviu, o garso įraše jie yra užmaskuoti traškėjimu.

„Noriu, kad čia viskas būtų gerai, kad būtų taika“, – kalbėjo buvęs Sankt Peterburgo „Zenit“ saugas. Jis sakė parašęs prezidentui Vladimirui Putinui ir paprašęs jo sustabdyti operaciją Ukrainoje.

„Pasakiau jam: „Esu pasirengęs atsiklaupti prieš jus“, – pasakojo jis.

Didelę savo karjeros dalį I. Denisovas žaidė „Zenit“ ir Maskvos „Lokomotiv“, kur buvo iki 2019-ųjų. Rusijos rinktinėje jis žaidė 54 rungtynes, vienu metu buvo jos kapitonas.

2021 metų sausį I. Denisovas išreiškė paramą kalinamam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui.

Rusijos invaziją į Ukrainą kritikavo labai nedaug rusų sportininkų. Pirmąją karo dieną futbolininkas Fiodoras Smolovas socialiniame tinkle „Instagram“ išreiškė savo nepritarimą.

Redaktorė Silvija Čibirienė, BNS

Raktažodžiai: UkrainaPasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai