Vasario 21, 2023
Bulgarijoje rasti 43 furgone paslėpti migrantai

Bulgarijos policija šalies vakaruose aptiko 43 furgone paslėptus migrantus, įskaitant dešimt vaikų, pirmadienį pranešė pareigūnai.

Prokurorė Natalija Nikolova teigė, jog jie, nepaisant to, kad buvo suspausti ankštoje erdvėje, atrodo geros būklės. Ji nenurodė migrantų tautybės.

Apie tai pranešta praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Bulgarijos valdžios institucijos sunkvežimyje su mediena rado 18 migrantų lavonus.

Praėjusią savaitę netoli Bulgarijos sostinės Sofijos rastame apleistame sunkvežimyje slaptame skyriuje po medienos kroviniu buvo rasti 18 uždususių migrantų kūnai.

Kiti 34 sunkvežimyje buvę migrantai išgyveno, tačiau buvo dehidratavę, sušlapę ir sušalę. Visi jie buvo afganistaniečiai, atvykę į Bulgariją iš Turkijos ir tikėjęsi pasiekti Vakarų Europą, pranešė valdžios institucijos.

Bulgarijos nacionalinės tyrimų tarnybos direktorius Borislavas Sarafovas praėjusios savaitės radinį pavadino daugiausiai aukų pareikalavusiu su migrantais susijusiu incidentu šalyje.

Pasak jo, žmonės buvo „prispausti vienas prie kito tarsi skardinėje“, o tai lėmė lėtą ir skausmingą jų mirtį. Jis pavadino incidentą „nepaprasta žmogiškąja tragedija“.

B. Sarafovas pridūrė, kad migrantai žuvo likus 10–12 valandų iki sunkvežimio suradimo, o kontrabandininkai radę juos negyvus pabėgo iš įvykio vietos.

Bulgarijos valdžios institucijos penkiems įtariamiesiems pateikė kaltinimus netyčiniu nužudymu, dalyvavimu nusikalstamo susivienijimo veikloje ir prekyba žmonėmis.

Jei bus pripažinti kaltais, jiems grės iki 15 metų kalėjimo. Įtariamas grupuotės lyderis yra sulaikytas policijos Graikijoje, kurios valdžios institucijos dar nepriėmė sprendimo dėl jo ekstradicijos.

Anot B. Sarafovo, įtariamieji priklauso organizuotai nusikalstamai grupuotei, neteisėtai gabenančiai migrantus nuo šalies sienos su Turkija iki Serbijos pasienio. Jis teigė, kad keleiviai sumokėjo po 5–7 tūkst. eurų.

Bulgarija, 7 mln. gyventojų turinti Balkanų šalis, kuri yra skurdžiausia Europos Sąjungos narė, yra viename pagrindinių migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afganistano, siekiančių patekti į Europą iš Turkijos, maršrutų. Dauguma jų naudojasi Bulgarija kaip tranzito koridoriumi pakeliui į Vakarus.

BNS inf.

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai