Kovo 2, 2023
Britų pora Jungtinėje Karalystėje nuteista už savo neįgalios dukters netyčinį nužudymą

Jungtinėje Karalystėje britų pora trečiadienį buvo nuteista už netyčinę žmogžudystę po to, kai jų neįgali 16-metė dukra, kuriai buvo diagnozuotas patologinis nutukimas, mirė namuose, kurių sąlygos apibūdinamos kaip „netinkamos jokiam gyvūnui“. 

Kaylea Titford (Keili Titford), sirgusi galvos smegenų vandene ir įgimta stuburo smegenų išvarža, 2020-aisiais buvo rasta negyva savo namuose Velse, svėrusi 146 kilogramus ir gulėjusi ant nešvarių vienkartinių palučių, skirtų šuniukams dresuoti. 

Įgimta stuburo smegenų išvarža – tai dar įsčiose išsivystanti liga, sukelianti stuburo ir neurologinių problemų. Ji taip pat gali sukelti galvos smegenų vandenę arba skysčių susikaupimą galvos smegenyse. 

Neįgaliojo vežimėlio pagalba judėjusi K. Titford mirė 2020-ųjų spalį po to, kai dėl nutukimo ir judėjimo sutrikimų patyrė uždegimus bei opas. 

Kaltinamųjų advokatas teigė, jog sąlygos nebuvo tinkamos net naminiam gyvūnui, „jau nekalbant apie pažeidžiamą 16-metę paauglę, kurios priežiūra buvo visiškai priklausoma nuo kitų asmenų“. 

Jos tėvas Alunas Titfordas (Elunas Titfordas), 45-erių persikraustymo paslaugų darbuotojas, buvo nuteistas už netyčinę žmogžudystę dėl šiurkštaus aplaidumo, nors savo kaltės jis ir nepripažįsta. Jam skirta septynerių metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė. 

Jos motina, 40-metė Sarah Lloyd-Jones (Sara Loid- Džoun), praėjusias metais pripažino savo kaltę. Ji buvo įkalinta šešeriems metams. 

A. Titfordas teismui sakė, kad nieko nedarė, kad pasirūpintų savo dukterimi, teigdamas: „esu tinginys“. Jis pridūrė, kad ją nustojo rūpintis, kai ji subrendo. 

Nepaisant to, kad A. Titfordas nepripažino savo kaltės, tačiau vėliau teisme teigė, kad dėl dukters mirties yra lygiai taip pat atsakingas. 

Iki 2020-ųjų kovo, kai Jungtinėje Karalystėje dėl COVID-19 pandemijos buvo įvestas karantinas, K. Titford lankė bendrojo ugdymo mokyklą. 

Šis atvejis atkreipė dėmesį į tai, kad valdžios institucijos netinkamai ją prižiūrėjo tiek prieš karantiną, tiek jo metu. Ji metų metus nesulaukė socialinių darbuotojų apsilankymų, nustojo lankytis pas dietologus ir fizioterapeutus. 

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaLondonasNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai