Vasario 1, 2021
Britų karantino didvyris „kapitonas Tomas“ dėl COVID-19 paguldytas į ligoninę

Šimtametis britų Antrojo pasaulinio karo veteranas Tomas Moore'as (Tomas Muras), surinkęs milijonus svarų Jungtinės Karalystės sveikatos labdaros organizacijoms, sekmadienį dėl COVID-19 buvo paguldytas į ligoninę, pranešė jo šeima.

Britų širdis užkariavęs „kapitonas Tomas“ balandžio mėnesį, prieš savo 100-ąjį gimtadienį, sugalvojo paskatinti žmones aukoti labdarai, kiekvieną dieną su vaikštyne nueidamas po dešimt ratų savo 25 m ilgio sode. Jis taip pat tapo vyriausiu žmogumi, kurio daina – „You'll Never Walk Alone“ perdirbinys – užėmė pirmąsias JK populiariausiųjų sąrašų vietas.

„Pastarąsias kelias savaites jis buvo gydomas dėl pneumonijos, o praėjusią savaitę jam testais nustatyta COVID-19“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė T. Moore'o duktė Hannah Ingram-Moore (Hana Ingram-Mur).

„Jis iki šiandien buvo namie su mumis, bet jam prireikė papildomos pagalbos kvėpuojant“, – paaiškino duktė ir pridūrė, kad „jis gydomas palatoje, bet ne intensyviosios slaugos skyriuje“.

T. Moore'as paguldytas į ligoninę Bedforde centrinėje Anglijoje.

Transliuotojas BBC citavo šeimos atstovą, sakiusį, kad T. Moore'as dėl pneumonijos dar nebuvo paskiepytas nuo COVID-19.

T. Moore'as, kuris per Antrąjį pasaulinį karą tarnavo Indijoje, surinko 33 mln. svarų (37 mln. eurų) su pandemija kovojantiems valstybinės Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) darbuotojams.

Dalis šios sumos buvo surinkta jam prieš pat savo gimtadienį balandžio 30-ąją nuėjus 100 ratų savo sode. Tuomet jam buvo suteiktas pulkininko garbės laipsnis.

Kiek vėliau T. Moore'as įrašė „You'll Never Walk Alone“, kuri labiausiai garsėja kaip Liverpulio futbolo klubo himnas.

Sekmadienį britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) tviteryje parašė: „Jūs įkvėpėte visą šalį ir žinau, kad visi mes linkime jums visiškai pasveikti.“

Liepą karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) įšventino T. Moore'ą, tapusį pavyzdžiu su pandemija besigrumiančiai šaliai, į riterius.

Nuo COVID-19 Jungtinėje Karalystėje jau mirė per 106 tūkst. žmonių – šis skaičius yra didžiausias Europoje.

Redaktorė Silvija Čibirienė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai