Gruodžio 17, 2022
Britų karališkoji šeima skelbia susitaikiusi su labdaros grupės vadove po rasinio ginčo

Bakingamo rūmai penktadienį paskelbė, kad susitaikė princo Williamo (Viljamo) krikštamotė ir juodaodė britė, kurios ne kartą buvo klausiama, iš kur ji „iš tikrųjų“.

Lapkričio 29 dieną per priėmimą rūmuose labdaros organizacijos „Sistah Space“ įkūrėją Ngozi Fulani (Ngozi Fulani) sutiko Susan Hussey (Sjuzan Hasi), kuri atsisakė pripažinti, kad ji yra britė.

Po to, kai N. Fulani atskleidė šio pokalbio detales, 83 metų ledi Hussey pasitraukė iš karalienės konsortės Camillos (Kamilos), karaliaus Charleso III (Karolio III) žmonos, namų šeimininkės pareigų.

Viljamo atstovas spaudai tuo metu sakė: „Rasizmui nėra vietos mūsų visuomenėje.“

Penktadienį Bakingamo rūmuose įvyko N. Fulani ir S. Hussey susitikimas, o karališkųjų pareigūnų paskelbtame bendrame pareiškime teigiama, kad jis buvo „kupinas šilumos ir supratimo“.

S. Hussey „nuoširdžiai atsiprašė“ ir pažadėjo daugiau išmokti apie rasinį jautrumą, o N. Fulani priėmė atsiprašymą „ir supranta, kad jokio piktumo nebuvo siekiama“.

Rūmai pažymėjo, kad N. Fulani, padedanti nuo buitinio smurto nukentėjusiems juodaodžiams, sulaukė „baisiausių užgauliojimų socialiniuose tinkluose ir kitur“ po to, kai, siekdama apsaugoti savo klientus ir darbuotojus, buvo priversta sustabdyti savo labdaringą veiklą.

Charlesas, Camilla ir kiti karališkosios šeimos nariai „džiaugiasi, kad abi šalys pasiekė šį sveikintiną rezultatą“, sakoma pareiškime.

Ginčas įsiplieskė likus kelioms dienoms iki to, kai atsiskyręs Williamo brolis princas Harry (Haris) ir žmona Meghan (Megan) „Netflix“ dokumentiniame seriale prakalbo apie naujus kaltinimus dėl rasizmo šeimoje.

Užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly (Džeimsas Kleverlis), kuris, kaip ir Meghan, yra mišrios rasės, savaitgalį stojo ginti karališkosios šeimos.

Jis teigė, kad nėra didesnio daugiakultūrės Jungtinės Karalystės šalininko už Charlesą, Harry tėvą.

„Manau, kad karališkosios šeimos požiūris į šią šalį atspindi šiuolaikinę šalį, kurią mes matome“, – televizijai „Sky News“ sakė J. Cleverly.

Redaktorius Deividas Kubikis, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai