Birželio 13, 2021
Britų karalienės apdovanojamųjų sąraše – prie kovos su COVID-19 prisidėję asmenys

Į britų karalienės Elizabeth II (Elzbieta II) gimtadienio proga apdovanojamųjų sąrašą šiemet pateko nemažai žmonių, įnešusių reikšmingą indėlį į Jungtinės Karalystės sėkmingą skiepijimo nuo koronaviruso kampaniją, penktadienį pranešė Bakingamo rūmai.

Vyresnioji Oksfordo universiteto ir bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos kūrėja Sarah Gilbert (Sara Džilbert), taip pat buvusi JK kovos su COVID-19 darbo grupės pirmininkė Kate Bingham (Keit Bingam) bus įšventintos į damas – tai yra vienas aukščiausių monarchės skiriamų apdovanojimų.

K. Bingham sakė esanti „dėkinga“ dėl pelnyto pripažinimo, atiduodama duoklę Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) darbuotojams, kurie „rizikavo savo sveikata ir gyvybe kovodami su COVID“.

„Vakcinų kūrimas buvo mokslo ir pramonės bendradarbiavimo triumfas, – pridūrė ji. – Vos prieš metus ruošėme nepatikrintą JK vakcinų portfelį.“

„Vis dėlto per pastaruosius šešis mėnesius beveik 70 mln. vakcinos dozių suteikė beprecedentę apsaugą ir išgelbėjo tūkstančius gyvybių“, – pabrėžė K. Bingham.

S. Gilbert savo ruožtu padėkojo savo „talentingų ir atsidavusių“ kolegų kolektyvui, „kuris leido sukurti vakciną per trumpesnį laiką, nei kas nors laikė įmanomu“.

Laureatų sąraše yra ir S. Gilbert kolegos iš Oksfordo Andrew Pollardas (Endrius Polardas) ir Peteris Horby (Piteris Horbis). Jiedu bus įšventinti į riterius ir jiems bus suteikti sero titulai.

Britanijos Imperijos medalį gaus brolis ir sesuo Johnas Brownhillas (Džonas Braunhilas) ir Amanda Guest (Amanda Gest), drauge įkūrę įmonę, per sveikatos krizės įkarštį pristačiusią daugiau nei 200 tūkst. maisto porcijų NHS darbuotojams.

Beveik ketvirtadalis žmonių – 262 – pagrindiniame apdovanojamųjų sąraše, į kurį įtraukiama už drąsą, atsidavimą ir pasiekimus savo profesinėje srityje, buvo rekomenduoti dėl savo veiklos, susijusios su kova prieš koronavirusą.

Britanijos Imperijos ordino nario (MBE) titulas atiteks Anglijos futbolininkui Raheemui Sterlingui (Rahimui Sterlingui) už nuopelnus siekiant rasinės lygybės sporte, o aktorius Jonathanas Pryce'as (Džonatanas Praisas), pernai nominuotas „Oskarui“ už savo vaidmenį filme „Du Popiežiai“ (The Two Popes), bus įšventintas į riterius.

„Beveik 50 metų išdirbęs aktoriumi, didžiuojuosi tuo, kad darbas ir idealai, kuriais dalinausi su draugais bei kolegomis, pagerbiami tokiu būdu“, – pabrėžė J. Pryce'as.

Popmuzikos žvaigždė Lulu taip pat bus pagerbta kartu su klavišininku ir progresyviojo roko legenda Ricku Wakemanu (Riku Veikmanu).

72 metų R. Wakemanas pareiškė, kad yra „priblokštas ir labai didžiuojasi“ apdovanojimu.

„Visada buvau labai patriotiškas, – sakė jis. – Esu atsidavęs rojalistas, kaip sakoma, patriotas. Kaip ir visuomet, labai didžiuojuosi, kad esu britas. Didžiuojuosi savo profesija.“

Britanijos Imperijos ordino nario (MBE) titulas taip pat bus suteiktas Liverpulio futbolo klubo kapitonui Jordanui Hendersonui (Džordanui Hendersonui), padėjusiam surinkti 4 mln. svarų (4,7 mln. eurų) aukų NHS iš kitų „Premier“ lygos žaidėjų.

Buvusiam Anglijos futbolo komandos vadovui Roy Hodgsonui (Rojui Hodžsonui) už nuopelnus sportui bus suteiktas Britanijos Imperijos ordino komandoro (CBE) titulas.

Apdovanojimus paprastai įteikia karalienė arba vyresnysis karališkosios šeimos narys per ceremonijas Bakingemo rūmuose, tačiau nuo koronaviruso epidemijos pradžios JK pernai kovą Elizabeth II daugiausiai laiko praleidžia vakariau Londono esančioje Vindzoro pilyje.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai