Kovo 10, 2021
Britanijos karalienė pažadėjo atsižvelgti į Harry ir Meghan nusiskundimus dėl rasizmo

Jungtinės Karalystės monarchę Elizabeth II (Elzbietą II) liūdina iššūkiai, su kuriais susidūrė jos vaikaitis princas Harry (Haris) ir jo žmona Meghan (Megan), ir ji rimtai vertina jų įtarimus dėl rasizmo karališkojoje šeimoje, antradienį pranešė Bakingamo rūmai.

„Visa šeima liūdi sužinojusi, kokie sudėtingi pastarieji keleri metai buvo Harry ir Meghan. Iškeltos problemos, ypač dėl rasės, kelia nerimą“, – sakoma rūmų pranešime, išplatintame karalienės vardu.

„Nors kai kurie prisiminimai gali skirtis, į juos žiūrima labai rimtai ir šeima juos nagrinės privačiai. Harry, Meghan ir Archie (Arčis) visada bus labai mylimi šeimos nariai“, – priduriama pranešime.

Bakingamo rūmai vis labiau spaudžiami atsakyti į Harry ir Meghan pareiškimus per sekmadienį JAV parodytą interviu pokalbių laidų vedėjai Oprah Winfrey (Oprai Vinfri), išprovokavusį nuo 10-ojo dešimtmečio neregėtą krizę.

Interviu sukėlė spėlionių audrą dėl to, kuris svarbus karališkosios šeimos narys buvo iškėlęs klausimą, kokio tamsumo bus būsimo poros kūdikio oda.

Meghan, kurios motina yra juodaodė, o tėvas – baltasis, taip pat papasakojo galvodavusi apie savižudybę, bet nesulaukusi jokios paramos per visą karališkojoje šeimoje praleistą laiką.

Sensacingas pareiškimas dėl rasizmo karališkojoje šeimoje, kaip pranešama, sukėlė sąmyšį rūmuose, kur dabar galvojama, kaip geriausia būtų reaguoti.

Harry tėvas, sosto įpėdinis princas Charlesas (Čarlzas) anksčiau per vieną viešą pasirodymą ignoravo klausimą, ką jis mano apie sūnaus ir jo žmonos interviu.

Britų televizija interviu parodė pirmadienį. Po jo sociologinių tyrimų agentūros „YouGov“ surengtos apklausos, kurioje dalyvavo 4 656 respondentai, rezultatai parodė, jog beveik trečdalis – 32 proc. – apklaustųjų mano, kad su pora buvo elgiamasi neteisingai. Tiek pat apklaustųjų išsakė priešingą nuomonę.

„Kvailas klausimas“

Harry ir Meghan pareiškimai atkreipė pasaulio dėmesį į vieną garsiausių Britanijos šeimų.

Bandyta įtraukti ir ministrą pirmininką Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną), kuris ir pats yra kaltintas rasizmu.

Tačiau jis atsisakė komentuoti, nors pasigirdo politinių raginimų atlikti nuodugnų tyrimą, be to, pasisakė Baltieji rūmai ir buvusi JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton).

Karališkąją šeimą apėmusi krizė daug kam priminė viešą Harry tėvų santuokos žlugimą.

Harry motina princesė Diana bendradarbiavo Andrew Mortonui (Endriui Mortonui) rašant itin atvirą jos biografiją, pasirodžiusią 1992 metais, o 1995-aisiais davė sensacingą interviu BBC televizijai.

Tame interviu Diana sakė, kad ir ji, ir princas Charlesas buvo neištikimi, kad jis netinkamas būti karaliumi ir kad ji turėjo problemų dėl savęs žalojimo ir bulimijos.

Meghan tėvas Thomas Markle'as (Tomas Marklas), nepalaikantis su dukra artimų ryšių, gynė karališkąją šeimą ir išreiškė viltį, kad komentaras apie vaiko odos spalvą buvo „tiesiog koks nors kvailas klausimas“.

„Tai galėjo būti labai paprasta: kas nors galėjo užduoti kvailą klausimą, o ne būti visiškas rasistas“, – britų televizijai ITV sakė jis.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai