Birželio 8, 2022
Britanijos bendrovė su Lietuvos „HPS Systems“ bylinėjasi dėl patento

Jungtinės Karalystės (JK) bendrovė „Ergonomic Solutions“ teisme bando įrodyti, kad jos patentuotą kulisę bankų mokėjimo kortelių terminalų stovus gaminanti Lietuvos įmonė „HPS Systems“ naudoja neteisėtai. Britų įmonė prašo teismo uždrausti jų gamybą ir priteisti jai 187 tūkst. eurų. žalos. 

Bendrovių ginčas dėl to tęsiasi ilgiau nei metus. Britanijos įmonės inicijuota bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas birželio 16-ąją turėtų paskelbti sprendimą, nurodė teismo atstovė.

„Ieškinys buvo gautas pernai gegužę, šiemet gegužės 7-ąją byla grįžo iš apeliacinės instancijos. Birželio 16 dieną šioje byloje numatytas sprendimo paskelbimas“, – BNS sakė teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene Lina Nemeikaitė.

„Ergonomic Solutions International Limited“ ieškinyje teigia, kad yra pažeistos jos, kaip patento savininkės, teisės, ir reikalauja uždrausti Kauno bendrovei gaminti ir parduoti mokėjimo terminalų stovus, kuriuose panaudotas jos išradimas, taip pat areštuoti ir sunaikinti su šia detale jau pagamintus stovus bei priteisti 187 tūkst. eurų turtinės žalos.

Taip pat prašoma, kad bylos nagrinėjimo metu „HPS Systems“ nutrauktų tokių stovų gamybą – kitu atveju žala esą tik didėtų.

Tačiau Vilniaus apygardos teismas prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių kovą ir gegužę atmetė, o birželio 2-ąją taip pat nusprendė ir Apeliacinis teismas. 

„Šis draudimas reikštų ieškinio reikalavimų išsprendimą iki ginčo išnagrinėjimo. Tokie griežti teisių suvaržymai be galutinio teismo sprendimo galimi išimtiniais atvejais, jeigu jau pirminėje proceso stadijoje yra gana akivaizdi ieškinio patenkinimo galimybė“, – rašoma nutartyje.

„HPS Systems“ vadovas Vulfas Lurie (Vulfas Luris) BNS sakė bylos komentuoti nenorintis, kol nepriimtas teismo sprendimas.

Europos patentų tarnybos informacinėje sistemoje nurodoma, kad Danijos piliečio Hanso Ole Larseno išrasta pasukamoji kulisė pagal „Ergonomic Solutions“ paraišką įregistruota 2002 metais. 

Dėl detalės suteikiamo lankstumo tokie stovai itin plačiai naudojami banko kortelių skaitytuvuose prekybos vietų kasose.

Autorius Valdas Pryšmantas, redaktorė Roma Pakėnienė, BNS

Raktažodžiai: LietuvaAnglijaVerslas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai