Liepos 11, 2022
Britanijoje paskelbtas perspėjimas dėl karščių bangos

Jungtinėje Karalystėje pirmadienį paskelbtas perspėjimas dėl ekstremalaus karščio, sinoptikams prognozuojant, kad didžiojoje Anglijos ir Velso dalyje termometrų stulpeliai pakils virš 30 laipsnių ribos.

Pasak meteorologų, šilti orai vyraus kone visą savaitę, ypač pietų ir vidurio Anglijoje bei Velse, o antradienį pietryčių Anglijoje temperatūra gali šoktelėti iki 33 laipsnių.

Temperatūra pirmadienį tebebuvo keliais laipsniais žemesnė nei Ispanijos ir Portugalijos rajonuose, kur termometrai turėjo rodyti daugiau nei 40 laipsnių.

Tačiau JK Meteorologijos tarnybos vyriausiosios meteorologės pavaduotoja Rebekah Sherwin (Rebeka Šervin) nurodė, kad Didžiojoje Britanijoje karščiai tęsis iki kitos savaitės pradžios.

„Nuo sekmadienio iki pirmadienio Anglijos pietryčiuose temperatūra tikriausiai viršys 35 laipsnius, nors detalės dar neaiškios“, – sakė R. Sherwin.

„Kitur Anglijoje ir Velse temperatūra gali gerokai viršyti 32 laipsnius, o šiauriau – siekti nuo vidutinės iki aukščiausios 20–30 Celsijaus laipsnių diapazono ribos“, – pridūrė ji.

Britanijoje aukščiausia temperatūra – 38,7 laipsnio – buvo užfiksuota 2019 metų liepos 25-ąją Kembridžo botanikos sode, esančiame Anglijos rytuose.

Pasak R. Sherwin, sinoptikai negali atmesti galimybės, kad šis rekordas bus viršytas, nors tokia „tikimybė lieka maža“.

„Vis dar galimi įvairūs orų scenarijai, o šiuo metu atrodo labiau tikėtina, kad bus pasiekta vidutinė, o gal ir viršutinė 30–40 laipsnių diapazono riba“, – pridūrė ji.

Paskelbtas įspėjimas dėl ekstremalių karščių klasifikuojamas kaip „gintarinis“. Ši kategorija, antroji iš trijų pagal pavojingumą, reiškia, kad orai daro „didelį poveikį“ kasdieniam gyvenimui ir žmonėms.

Meteorologijos tarnybos Nacionalinio klimato informacijos centro vadovas Markas McCarthy (Markas Makartis) pranešė, kad „dėl klimato kaitos stipriai įsitvirtinęs atšilimas“ visoje Europoje didina tikimybę, kad Britanijoje bus fiksuotas naujas rekordas.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

 

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai