Vasario 2, 2021
Britanijoje mirė dėl NHS palaikymo akcijos išgarsėjęs 100-metis veteranas T. Moore'as

Antrojo pasaulinio karo veteranas britų kapitonas Tomas Moore'as (Tomas Muras), savo pasivaikščiojimų akcija, skirta dėl koronaviruso pandemijos karantiną įsivedusios Jungtinės Karalystės žmonėms padrąsinti ir surinkti lėšų sveikatos apsaugos darbuotojams, mirė būdamas 100 metų, kai jam buvo patvirtinta COVID-19, antradienį pranešė jo šeima.

Per „Twitter“ paskelbtame šeimos pranešime buvo įkelta T. Moore'o nuotrauka ir nurodoma, kad jis mirė 2021 metais.

Televizijos ir laikraščių „Kapitonu Tomu“ pramintas veteranas siekė surinkti 1 000 svarų (apie 1 133 eurus) Nacionalinei sveikatos apsaugos tarnybai (NHS), 100 kartų išėjęs su vaikštyne apeiti rato sode savo namo galiniame kieme. Šios jo pastangos sulaukė milžiniško susidomėjimo ir sužavėjo milijonus žmonių, užsidariusių namuose per pirmąją pandemijos bangą.

Iš visos Britanijos ir kitų šalių, įskaitant JAV ir Japoniją, pasipylė aukojami pinigai. Galiausiai T. Moore'o akcija padėjo surinkti apie 33 mln. svarų (37,4 mln. eurų).

Balandį veterano gerbėjai tris savaites galėdavo žiūrėti kiekvieną dieną skelbiamus vaizdo įrašus, kuriuose matyti, kaip sunkiai vaikštantis „Kapitonas Tomas“ apeina savo sodą. Tačiau jo pakilus nusiteikimas vienu iš tamsiausių šalies istorijos momentų padėjo žmonėms lengviau atlaikyti ligas, nerimą ir netektis.

„Prašau, visuomet prisiminkite, kad rytojus bus gera diena“, – per vieną iš savo pasivaikščiojimų T. Moore'as sakė žurnalistams, ištardamas frazę, kuri tapo nebeatsiejama nuo jo įvaizdžio.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta