Liepos 7, 2022
BBC: B. Johnsonas ketvirtadienį pasitrauks iš Konservatorių partijos lyderio pareigų

Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) ketvirtadienį atsistatydins iš Jungtinės Karalystės Konservatorių partijos vadovo pareigų, o premjero poste dirbs iki rudens, pranešė BBC.

„Borisas Johnsonas šiandien atsistatydins iš Konservatorių partijos lyderio posto – jis iki rudens toliau eis ministro pirmininko pareigas“, – pranešė BBC politikos redaktorius Chrisas Masonas (Krisas Meisonas) ir pridūrė, kad šią vasarą vyks torių lyderio rinkimai, kurių nugalėtojas pakeis B. Johnsoną.

B. Johnsonas vėliau ketvirtadienį „paskelbs pareiškimą šaliai“, sakė Dauningo gatvės atstovas.

B. Johnsoną jau kelis mėnesius persekioja virtinė skandalų, įskaitant premjero ir partijos reputaciją aptemdžiusį „Vakarėlių skandalą“, kilusį paaiškėjus, kad Dauningo gatvėje buvo rengiami pasilinksminimai, kai šalyje galiojo griežti suvaržymai dėl COVID-19 pandemijos.

Tačiau lūžio taškas įvyko praėjusią savaitę, kai buvo pareikšta, kad B. Johnsonas paskyrė vyriausiojo drausmintojo pavaduotoju įtakingą konservatorių Chrisą Pincherį (Krisą Pinčerį), nors žinojo apie jo atžvilgiu nuskambėjusius kaltinimus lytine prievarta.

Nuo antradienio vakaro iš ministrų kabineto atsistatydino daugiau kaip 50 narių, įskaitant Šiaurės Airijos reikalų sekretorių Brandoną Lewisą (Brendoną Liuisą), iždo kanclerį Rishi Sunaką (Rišis Sunaką) ir sveikatos apsaugos sekretorių Sajidą Javidą (Sadžidą Džavidą).

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai