Rugsėjo 20, 2021
B. Johnsonas: Britanijos meilė Prancūzijai – „neišraunama“

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) sekmadienį stengėsi sušvelninti diplomatinį ginčą su Paryžiumi dėl naujo saugumo pakto su Australija ir Jungtinėmis Valstijomis, pareiškęs, kad jo šalies „meilė Prancūzijai yra neišraunama“.

Skrisdamas į Niujorką B. Johnsonas jį lydintiems žurnalistams sakė, kad Britaniją ir Prancūziją sieja „labai draugiškas ryšys“ ir kad jo „svarba yra milžiniška“.

Naujoji saugumo sutartis ir su ja susijęs Australijos sprendimas nutraukti milijardų dolerių vertės povandeninių laivų statybos sandorį su Prancūzija mainais į amerikietiškus povandeninius atomlaivius sukėlė įtūžį Paryžiuje. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) priėmė beprecedentį sprendimą atšaukti prancūzų ambasadorius iš Kanberos ir Vašingtono.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas (Žanas Ivas Le Drianas) savaitgalį pareiškė, kad Britanija šiame sandoryje yra „penkta koja“, ir apkaltino Londoną „nuolatiniu oportunizmu“.

Paryžius taip pat atšaukė šią savaitę turėjusias įvykti Prancūzijos gynybos ministrės Florence Parly (Florans Parli) ir Britanijos gynybos sekretoriaus Beno Wallace'o (Beno Voleso) derybas, sekmadienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas šaltinis prancūzų Gynybos ministerijoje.

Tačiau B. Johnsonas Prancūzijos susirūpinimo nesureikšmino.

Pasak premjero, naujoji sutartis, žinoma kaip AUKUS, „jokiu būdu nėra suplanuota, kad kiek vieni laimėtų, tiek kiti pralaimėtų“. Anot B. Johnsono, šis paktas taip pat nėra skirtas kitiems partneriams eliminuoti.

„Tai dalykas, dėl kurio niekas neturėtų nerimauti, o juo labiau ne mūsų draugai prancūzai“, – tikino Britanijos lyderis.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai