Spalio 11, 2022
Anglijos bankas imasi tolesnių priemonių nuraminti rinkas

Anglijos bankas, perspėjęs dėl grėsmių šalies finansiniam stabilumui, antradienį pristatė dar daugiau priemonių, skirtų nuraminti rinkas, kurias sukrėtė pranešimas apie sumažintą JK biudžetą.

Šią savaitę šalies centrinis bankas ir Jungtinės Karalystės vyriausybė jau ėmėsi veiksmų, siekdami atkurti ramybę rinkose.

Naujieji žingsniai yra atsakas į sparčiai didėjantį JK obligacijų pajamingumą ir svaro kurso rekordinį nuosmukį JAV dolerio atžvilgiu, įvykusį, kai naujosios ministrės pirmininkės Liz Truss (Liz Tras) vyriausybė praėjusį mėnesį paskelbė apie mokesčių sumažinimus, dėl kurių bus surinkta mažiau pajamų į biudžetą. 

Praėjus dienai po to, kai Anglijos bankas paskelbė laikiną priemonę, skirtą likvidumo problemoms sumažinti, centrinis bankas antradienį pareiškė, kad iki penktadienio padidins kasdienių JK vyriausybės obligacijų pirkimo apimtis. 

Pranešime bankas teigia, kad tai yra „papildoma priemonė, padėsianti atkurti tvarkingas rinkos sąlygas“. 

Tuo tarpu paskelbta ir džiuginančių žinių, susijusių su nedarbo lygiu šalyje. Oficialūs antradienį paskelbti duomenys parodė, kad JK nedarbas nukrito iki žemiausio lygio per 50 metų ir siekia 3,5 procentus. 

Visgi realųjį darbo užmokestį ir toliau mažina rekordinį infliacija. 

Didžiosios Britanijos vyriausybė pirmadienį atidėjo svarbių ekonomikos prognozių skelbimą iki Helovino šventės, vengdama dar labiau išgąsdinti rinkas.

Finansų ministras iždo kancleris Kwasi Kwartengas (Kvazis Kvartengas) skolos mažinimo planus ir nepriklausomas ekonomines prognozes pristatys spalio 31 dieną, o ne lapkričio pabaigoje. 

K. Kwartengas jau buvo priverstas pakoreguoti mokesčių sumažinimo  turtingiausiems asmenims planus, kilus pasipiktinimui, nes milijonai britų susiduria su pragyvenimo išlaidų krize, o JK metų infliacija siekia apie 10 procentų.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai