Sausio 19, 2022
Anglijoje bus atšaukiama dauguma dėl COVID-19 įvestų suvaržymų
© Foto: Pixabay.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) trečiadienį pranešė, kad nuo kitos savaitės bus panaikinta dauguma apribojimų, taikomų kovai su naujausia COVID-19 pandemijos banga Anglijoje.

Žmonėms nebereikės dėvėti kaukių uždarose patalpose, dirbti iš namų ir pateikinėti vakcinacijos įrodymus, kad patektų į viešąsias erdves, pavyzdžiui, naktinius klubus, sakė B. Johnsonas parlamente, šiuos pakeitimus siedamas su sėkmingai vykdoma skiepų stiprinamąja doze programa.

Nors dėl didelio užsikrėtimų skaičiaus ligoninės šiaurės Anglijoje vis dar patiria spaudimą, pasak B. Johnsono, hospitalizuojamų ir intensyvios terapijos skyriuose gydomų pacientų skaičius kitose Anglijos dalyse yra stabilus arba mažėja.

Vyriausybė neberekomenduos žmonėms dirbti iš namų, o nuo kito ketvirtadienio nebereikės COVID-19 sveikatos pasų, norint patekti į didelius renginius.

Taip pat nuo ketvirtadienio atsisakoma privalomo apsauginių kaukių dėvėjimo klasėse, o nuo kitos savaitės teisiškai jos nebus privalomos visoje Anglijoje.

„Mes pasitikėsime Britanijos žmonių nuovoka ir nebekriminalizuosime tų, kurie nusprendžia jų nenešioti“, – sakė B. Johnsonas.

Apribojimai buvo įvesti gruodį, siekiant sulėtinti greitą omikron atmainos plitimą ir laimėti laiko gyventojų skiepijimui stiprinamąja doze.

B. Johnsonas trečiadienį pranešė, kad JK daugiau nei 90 proc. vyresnių nei 60 metų žmonių yra gavę stiprinamąją dozę. Remiantis oficialiais duomenimis, užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius daugumoje JK rajonų sumažėjo pirmą kartą nuo gruodžio pradžios, antradienį užregistruoti 94 432 nauji COVID-19 atvejai.

Kol kas paliekamas reikalavimas užsikrėtusiems asmenims izoliuotis penkias dienas, tačiau B. Johnsono teigimu, šios priemonės taip pat bus atsisakyta artimiausiomis savaitėmis. Jis sakė, kad nors reikalavimas izoliuotis numatytas iki kovo 24 dienos, jis sieks jį panaikinti anksčiau, jei susirgimų statistika ir toliau gerės.

„COVID tampant endeminiu, teisinius reikalavimus turėsime pakeisti rekomendacijomis ir patarimais, ragindami virusu užsikrėtusius asmenis būti atsargiais ir dėmesingais kitiems“, – teigė jis.

Jungtinėje Karalystėje mirčių nuo COVID-19 skaičius viršija 153 tūkst. ir yra antras didžiausias Europoje po Rusijos. 

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai