Liepos 4, 2023
Afganistane Talibanas uždraudė moterų grožio salonus

Talibanas Afganistane uždraudė moterų grožio salonus, antradienį pranešė talibų vyriausybės atstovas.

Tai naujausias Afganistano moterų ir mergaičių teisių ir laisvių apribojimas po įsakų, draudžiančių joms įgyti aukštąjį išsilavinimą, lankytis viešosiose erdvėse ir dirbti daugelį darbų.

Talibano Dorovės skatinimo ir amoralumo prevencijos ministerijos atstovas Mohammadas Sidikas Akifas Mahajaras (Mohamadas Sidikas Akifas Mahadžaras) nepateikė išsamios informacijos apie draudimą, bet patvirtino socialiniuose tinkluose platinamo laiško turinį.

Birželio 24 dienos ministerijos laiške teigiama, kad jame perduodamas žodinis aukščiausiojo lyderio Hibatullah Akhundzados (Hibatulos Achundzados) įsakymas. Draudimas taikomas sostinėje Kabule ir visose provincijose.

Salonams visoje šalyje įsakoma per mėnesį nutraukti savo veiklą. Pasibaigus šiam laikotarpiui, jie turi užsidaryti ir pateikti ataskaitą apie savo veiklos nutraukimą. Laiške nenurodomos draudimo priežastys.

Laiškas paskelbtas praėjus kelioms dienoms po to, kai H. Akhundzada pareiškė, kad jo vyriausybė ėmėsi būtinų priemonių, kad Afganistane pagerėtų moterų gyvenimas.

Nepaisant pradinių pažadų, kad valdžia bus nuosaikesnė nei pirmuoju savo valdymo laikotarpiu paskutiniajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, nuo tada, kai 2021-ųjų rugpjūtį, iš šalies pasitraukus JAV ir NATO pajėgoms Talibanas užėmė Afganistaną, buvo imtasi griežtų priemonių.

Talibai uždraudė moterims lankytis viešosiose erdvėse, pavyzdžiui, parkuose ir sporto klubuose, apribojo žiniasklaidos laisvę. Šios priemonės sukėlė didelį tarptautinį pasipiktinimą, padidino šalies izoliaciją tuo metu, kai jos ekonomika žlunga, ir pagilino humanitarinę krizę.

BNS inf.

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai