Balandžio 23, 2012
Šią savaitę londoniečių keliones gali sutrikdyti metro darbuotojų streikas
LONDONIETĖ,
© Tfl
Nepavykus deryboms tarp Londono metro ir RMT (National Union of Rail, Maritime and Transport Workers, liet. Nacionalinė geležinkelio, jūros ir transporto sektoriaus darbuotojų profesinė sąjunga) šios savaitės Londono metro streikas neatšauktas, praneša London Evening Standart.  

Informuojama, kad apie 1000 techninių Londono metro darbuotojų, aptarnaujančių Jubilee, Northern ir Piccadilly linijas, streikas prasidės antradienį, balandžio 24 d. 16 val. ir tęsis tris dienas iki penktadienio, balandžio 27 d. popietės.  

Tai reiškia, kad tris dienas beveik 2 mln. keleivių kasdien sulaukiančios metro linijos bus gerokai pažeidžiamesnės – nebus kam užsiimti technine apžiūra bei tvarkymu. Nei traukinių vairuotojai, nei kiti stočių darbuotojai, išskyrus techninį personalą, streikuoti nežada. Teigiama, kad metro vadovai šiuo metu ruošia nenumatytų atvejų planus, kurie padės užtikrinti kuo stabilesnį paslaugų tiekimą. 

RMT vadovas Bob Crow teigia, kad jų derybos su Acas (derybų organizacija) buvo tik laiko švaistymas nes “ant stalo nebuvo pateikta nieko naujo”. Jis perspėja, kad prie streiko ketina prisidėti ir ERUs (Emergency Response Units) darbuotojai, atsakingi už techninių gedimų lokalizavimą ir avarijų padarinių likvidavimą visoje Londono metro sistemoje.  

Pasak B.Crow, profesinė sąjunga derybas pradėjo tikėdamiesi geros baigties, tačiau “niekas iš valdžios nepasiūlė nieko naujo ir visą procesą pavertė farsu”. RMT teigia esantys pasiruošę pradėti streiką, o dėl nepatogumų keleiviams siūlo kaltinti metro vadovų nenorą priimti derybų sąlygas.  

Tuo tarpu Londono metro vadovas Jon Lamonte teigia, kad jie yra pasiruošę bet kokiems nenumatytiems atvejams ir visi techniniai patikrinimai bus vykdomi pagal planą arba jų datos pakeistos. „Mes negalime ir nesiruošiame rizikuoti nei keleivių, nei savo darbuotojų saugumu“, - tikina J.Lamonte.  

Londonietė keliaujantiems metro pataria prieš kelionę apsilankyti Londono transporto tinklapyje, kur galima rasti naujausią informaciją apie sutrikusį metro linijų darbą ir pasirinkti aplinkinius kelius: http://www.tfl.gov.uk/.


Raktažodžiai: metrostreikaiLondono transportas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai