Birželio 29, 2022
„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ parodys lietuvių solidarumo jėgą

Liepos 6 d., 19:00 val. JK laiku, kviečiame visus Jungtinėje Karalystėje gyvenančius lietuvius švęsti Valstybės dieną ir kartu su lietuviais visame pasaulyje giedoti „Tautišką giesmę“.

Visi dalyviai kviečiami užsiregistruoti virtualiame žemėlapyje https://tautiskagiesmejk.com/ ir pažymėti vietą kur giedos Lietuvos himną. Šiame žemėlapyje taip pat galite rasti ir artimiausią jums vietą, kur galėsite prisijungti prie kitų tautiečių ir giedoti „Tautišką giesmę“ drauge. Vietų, kur lietuviai Jungtinėje Karalystėje giedos himną, bus daugybė - tiek Anglijoje, tiek Šiaurės Airijoje, tiek Velse ir Škotijoje.

---

Šiemet liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, „Tautiška giesmė aplink pasaulį” nuskambės jau keturioliktąjį kartą. Kur begyventų ar besisvečiuotų, švęsdami Valstybės dieną lietuviai visame pasaulyje susitelkia ir gieda Lietuvos himną. „Solidarūs – mes stiprūs!” – tokia žinia šiemet apskries pasaulį ir parodys, kad  tvirti ir stiprūs esame todėl, kad mokame susitelkti. 

„Pastarųjų metų patirtis parodė, kaip greitai ir stipriai lietuviai moka susitelkti, siekdami įveikti iškylančias grėsmes. Tik solidarumas suteikia mums jėgų, kurių prireikia vis naujiems iššūkiams atremti, – sako „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ sumanytojas Raimundas Daubaras. – Šiemet pasauliui ir vieni kitiems nešime žinią, kad mūsų jėga – susitelkimas, kuris padeda apginti brangiausia, ką turime – laisvę, gyvybę, lietuvių kultūrą ir tradicijas.“  

Valstybės diena – geriausia proga parodyti sau ir pasauliui lietuvių solidarumo galią

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos įsitikinimu, pastarųjų metų krizių ir iššūkių akivaizdoje susitelkimas ir solidarumas svarbūs kaip niekada. Prieš kelerius metus pasaulyje prasidėjusi pandemija atskleidė ir pilietiškumo bei bendruomeninio veikimo galią, kuomet medikai, savanoriai, nevyriausybinės organizacijos ir valstybės institucijos veikė išvien, siekdami vieno tikslo. Pasieniečių ir karių profesionalumas, įvairių institucijų vieningas darbas leido suvaldyti hibridinę ataką Baltarusijos pasienyje. O šiemet Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą dar labiau paliudijo laisvų žmonių solidarumo ir susitelkimo svarbą.

„Veikimas išvien, išlaikant pagarbą kitam ir kito nuomonei, yra išties laisvų ir laisvę mylinčių žmonių bruožas. Šioje pasaulio dalyje laisvė nėra savaime suprantamas dalykas: ją reikia išsikovoti ir ginti. Jau daug kartų mes, lietuviai, įrodėme, kad šį laisvės egzaminą esminiais momentais esame pasirengę išlaikyti, – sako Prezidentas Gitanas Nausėda. – Dar daugiau – esame pasiruošę šia pilietine galia ir susitelkimu dalintis. Tad tegu Valstybės dienos šventė tampa dar vienu priminimu, kad skambant didžiųjų idealų kupinai „Tautiškai giesmei“, mes vis iš naujo įsipareigojame tvirtai stovėti tiesos ir šviesos pusėje, kuomet šiuos idealus bandoma paminti.“

Vytautas Landsbergis: „Solidarumas suteikė mums jėgų atkurti nepriklausomybę“

Atkuriamą Lietuvos nepriklausomybę 1990 m. paskelbusios LR Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis atkreipia dėmesį, kad Rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje ypač gerai matoma,  kaip svarbu mokėti susitelkti ir apginti savo tautos laisvę, teisę į tapatybę ir tradicijas.  

„Turime gražiausią pasauly himną. Giedokime ir galvokime, ką juo sakome“, – kviečia prof. V. Landsbergis.      

Lietuvos tūkstantmečio proga gimusi tradicija sukūrė „Tautiškos giesmės“ dieną 

„Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja" pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti Lietuvos himną ir pirmąkart kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosti gyvų balsų žiedu. Taip garsiai ir išdidžiai buvo pranešta, kad Lietuvos vardui – 1000 metų. Pirmaisiais metais „Tautišką giesmę“ giedojo 26 lietuvių bendruomenės visame pasaulyje. Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma aktyvių bendruomenių ir pavienių žmonių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O nuo 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu liepos 6-oji švenčiama ne tik kaip Valstybės ar Mindaugo karūnavimo diena, bet ir kaip „Tautiškos giesmės“ diena.

„Tautiška giesmė“ šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022” 

Šiemet pagrindinis renginys, kuris bus transliuojamas nacionalinio transliuotojo LRT televizijos, vyks Alytuje – „Lietuvos kultūros sostinėje 2022“. Šventinis koncertas šalia aukščiausio pėsčiųjų Lietuvoje Baltosios rožės tilto prasidės 19 val., o jo kulminacija taps 21 val. kartu giedama „Tautiška giesmė“.

Valstybės diena taip pat bus švenčiama ne tik visoje Lietuvoje, bet ir dešimtyse pasaulio šalių, kur gyvena lietuviai. Visą liepos 6-ąją visose laiko zonose skirtingose valstybėse gyvai skambės Lietuvos himnas.

„Stiprinant solidarumą svarbus kiekvieno žmogaus indėlis, kiekvienas balsas. Todėl kviečiame visus Lietuvos patriotus pasidžiaugti mūsų gebėjimu susitelkti ir prisijungti prie „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“. Stiprūs išliksime, jei būsime solidarūs“, –  kviečia R. Daubaras.

 

Palaikyti „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ iniciatyvą taip pat galite prisidėdami prie šios idėjos sklaidos. Dalijamės organizatorių pateiktu sąrašu veiksmų, kuriais siūloma prisidėti: 

  • interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose talpinkite kvietimą (prisegta) arba video klipą - NUORODA.
    https://fb.me/e/2KnCMudrK
  • dalindamiesi giedojimo akimirkomis socialiniuose tinkluose naudokite šiuos raktažodžius: #TautiskaGiesme #Liepos6 #Solidarus
  • informuokite savo organizacijos ir bendruomenės narius apie visuotinį Tautiškos giesmės giedojimą. 
  • transliuokite himno giedojimą tiesiogiai savo „Facebook“ paskyroje. Filmuodami pridėkite nuorodą̨ į̨ savo miestą̨ ir raktinius žodžius #TautiskaGiesme #Liepos6 #Solidarus

Organizatoriai kviečia dalintis jūsų giedojimo akimirkomis (foto ir video formatu): https://bit.ly/tautiskagiesme-failai arba siųsti el. paštu [email protected]. Šiuo el. paštu galite kreiptis ir kilus klausimams.

Raktažodžiai:

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai