Birželio 6, 2022
„Sidabrinėse gervėse“ triumfavo L. Bareišos „Piligrimai“ , G. Kiela, Ž. Jakštaitė

„Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose triumfavo filmas „Piligrimai“ ir jo kūrėjas Laurynas Bareiša, geriausiu aktoriumi ir aktore paskelbti Giedrius Kiela ir Žygimantė Elena Jakštaitė.

Net penkias nominacijas atsiėmė ir režisieriaus Algimanto Puipos filmo „Sinefilija“ komanda.

G. Kiela apdovanojimų laureatu tapo už vaidmenį filme „Piligrimai“, Ž. E. Jakštaitė apdovanojimą atsiėmė kaip filmo „Bėgikė“ pagrindinė aktorė.

„Tėvai yra mūsų pirmieji režisieriai mūsų gyvenime. Jie mums išrenka lokacijas, duoda nurodymus, bet geriausi yra tie, kurie po to tiesio išleidžia ir leidžia savo aktoriams tiesiog gyventi savo gyvenime. Šis apdovanojimas važiuos į Karmėlavą – ačiū, tėti, šis apdovanojimas tau!“, – sakė L. Bareiša, Tėvo dieną atsiėmęs net tris apdovanojimus: metų režisieriaus, metų scenaristo ir metų geriausio ilgametražio vaidybinio kino filmo.

Dėkodamas filmo komandai ir visai kino bendruomenei, jis sakė, kad ilgai kuriant „Piligrimus“ vis atsirasdavo žmonių, kurie „savo darbais ar patarimais“ paskatindavo kurti toliau. 

G. Kiela taip pat dėkojo savo tėčiui, filmo „Piligrimai“ komandai.

„Turiu pakalbėti apie paukščius, nes esu paukštininkas. Kai rusai okupavo Lietuvą, gervės iš Lietuvos buvo išnykusios, liko tik kelios poros Čepkelių raiste. Kai mes atsikovojome savo laisvę, grįžo ir šie paukščiai, dabar turime tūkstantinius pulkus (...). Darykime viską, kad Ukrainoje jos neišnyktų, kad jos ten gyventų. Slava Ukraini!“, – kalbėjo G. Kiela.

„Šis filmas mano gyvenime man buvo didžiulė dovana, nėra tų žodžiu, kuriais galėčiau pasakyti, kokia esu dėkinga už šią galimybę. Labai sveikinu visus kūrėjus, džiaugiuosi, kad šiandien švenčiame“, – sakė juostos „Bėgikė“ aktorė Ž. E. Jakštaitė.

Nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus skirtas Ukrainoje nužudytam režisieriui, filmo „Mariupolis“ kūrėjui Mantui Kvedaravičiui. Apdovanojimą jam ceremonijoje pristatė premjerė Ingrida Šimonytė, o laureatą paskelbė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Geriausio ilgametražio dokumentinio filmo kategorijoje apdovanojimą pelnė Giedrės Žickytės „Šuolis“, „Sidabrinės gervės kiaušinis“ už geriausią studento darbą atiteko Jorūnės Greičiūtės juostai „Viskas gerai“. Režisierei atiteko ir tūkstančio eurų prizas.

Geriausio garso režisieriaus apdovanojimas atiteko Sauliui Urbanavičiui („Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“), apdovanojimą už geriausio montažo režisieriaus darbą atsiėmė taip pat šio filmo bendraautorius Danielius Kokanauskis.

Už geriausią kompozitoriaus darbą apdovanota Lina Lapelytė („Žmonės, Kuriuos Pažįstam“).

Geriausio scenaristo kategorijoje prizą taip pat atsiėmė „Piligrimų“ režisierius Laurynas Bareiša, metų operatoriumi tapo filmo „Sinefilija“ operatorius Feliksas Abrukauskas.

Metų antraplane aktore paskelbta Laima Akstinaitė („Bėgikė“), antraplaniu aktoriumi – Aleksas Kazanavičius („Sinefilija“).

Geriausiu trumpametražiu filmu pripažintas Sauliaus Baradinsko „Techno, Mama“, animacinio filmo kategorijoje triumfavo Jurgos Šeduikytės režisuotas „Mora Mora“.

Metų geriausiu mažumos bendros gamybos filmu tapo ukrainiečių režisierės Irynos Cilyk „Mėlyna, kaip apelsinas žemė“.

Geriausiais kino dailininkais apdovanojimuose pripažinti „Sinefilijos“ bendraautoriai Jurgita Gerdvilaitė, Ramūnas Rastauskas, taip pat apdovanojimą atsiėmė šio filmo kostiumų dailininkė Agnė Rimkutė ir grimo dailininkė Eglė Mikalauskaitė – Gricienė.

Žiūroviškiausiu filmu pripažintas Tado Vidmanto „Naktinė žvejyba“.

„Metų indėlio į kino industriją“ apdovanojimas skirtas Vilniaus kino biurui.

Iš viso apdovanojimuose išdalinta 19 statulėlių. Juose varžėsi 31 filmas, juos komisija atrinko iš 58 pateiktų pretendentų.

Apdovanojimus vedė sinefilas, žurnalistas ir laidų vedėjas Rytis Zemkauskas bei aktorė Elžbieta Latėnaitė.

Nacionalinius kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ rengia Lietuvos kino centras ir Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA.

Autorius Ignas Jačauskas, BNS

Raktažodžiai: KinasKultūraMenas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai