Gegužės 11, 2022
„Pussy Riot“ narė M. Aliochina pabėgo iš Rusijos persirengusi maisto kurjere

Protestų grupės „Pussy Riot“ narė Marija Aliochina išvyko iš Rusijos, o siekdama išvengti policijos persirengė maisto išvežiotojos drabužiais. 

Tai papasakojo pati M. Aliochina, duodama interviu JAV dienraščiui „The New York Times“.

„Pussy Riot“ narė prisijungė prie tūkstančių rusų, palikusių savo šalį, kai prezidentas Vladimiras Putinas vasario 24 dieną pasiuntė karius į kaimyninę Ukrainą.

Pernai rugsėjį M. Aliochinai teismas vieniems metams apribojo judėjimo laisvę už dalyvavimą protestuose, skirtuose palaikyti kalinamą Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną. Tačiau balandį valdžia nusprendė pakeisti jai skirtą bausmę realiu laisvės atėmimu. 

Antradienį vėlai vakare duodama interviu dienraščiui „The New York Times“ 33 metų M. Aliochina papasakojo, kaip persirengė maisto išvežiotoja, kad išvengtų ją sekusios Maskvos policijos, ir paliko savo mobilųjį telefoną, kad jos nebūtų galima susekti. 

Tada draugas nuvežė ją prie Baltarusijos sienos, o po savaitės jai po kelių nesėkmingų bandymų pagaliau pavyko prasmukti į Lietuvą. 

Kai M. Aliochina atvyko prie Baltarusijos sienos su Lietuva, ji turėjo Lietuvos vizą, kurią pateikė kartu su Rusijoje išduota asmens tapatybės kortele, nes jos pasas buvo konfiskuotas, o ji buvo įtraukta į Rusijos ieškomų asmenų sąrašą. 

Baltarusių sienos apsaugos pareigūnai dukart jos nepraleido ir netgi buvo sulaikę kelioms valandoms.

M. Aliochina „The New York Times“ pasakojo, kad sieną pavyko kirsti iš trečio karto.

Pasak merginos, ji už šalies ribų turėjo draugų, kurie ieškojo būdų padėti jai ištrūkti į laisvę. Vienas jų, performansus rengiantis islandų menininkas Ragnaras Kjartanssonas (Ragnaras Kiartansonas), įtikino vieną Europos šalį išduoti P. Aliochinai kelionės dokumentą, iš esmės suteikiantį jai ES pilietės statusą. Tos šalies pareigūnai prašė jos neįvardyti.

„Džiaugiausi, kad man pavyko, nes Rusijos valdžiai tai buvo nelauktas atsisveikinimas“, – sakė M. Aliochina.  

Jos partnerė ir kolegė iš grupės „Pussy Riot“ Liudmila (Liusia) Štein socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė nuotrauką, kurioje matoma M. Aliochina, apsirengusi kurjerių tarnybos „Delivery Club“ žalią uniformą ir laikanti maisto išvežiojimui skirtą krepšį. 

L. Štein tviteryje parašė, kad M. Aliochina „nepabėgo iš Rusijos, o išvyko į turą“ rinkti pinigų Ukrainai. Pasak jos, turas prasidės gegužės 12 dieną koncertu Berlyne.

Trečiadienį L. Štein paskelbė jų bendrą nuotrauką, nurodžiusi, kad ji daryta Islandijoje. 

L. Štein, Maskvos savivaldybės deputatei, teismas taip pat apribojo judėjimo laisvę už dalyvavimą A. Navalno palaikymo akcijose. Tačiau balandį jį pabėgo iš Rusijos, paskelbusi vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip ji nusiplėšia nuteistųjų stebėjimui skirtą apykoję. 

Pasak „The New York Times“, L. Štein taip pat pabėgo iš Rusijos persirengusi maisto išvežiotojos drabužiais. 

„Pussy Riot“ veteranė M. Aliochina dvejus metus praleido kalėjime už tai, kad 2012 metų vasarį kartu su kitomis grupės narėmis Maskvos centre esančioje Kristaus Išganytojo bažnyčioje surengė protesto performansą. Aktyvistės aiškino norėjusios tokiu būdu pasmerkti Rusijos Ortodoksų Bažnyčios glaudžius ryšius su V. Putinu.   

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: UkrainaPasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai