Gruodžio 9, 2022
„Politico“: V. Zelenskis – įtakingiausias žmogus Europoje, V. Putinas – „metų nevykėlis“

Leidinio „Politico“ paskelbto 28 įtakingiausių žmonių Europoje sąrašo pirmąją vietą užima Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, o Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui teko „metų nevykėlio“ titulas.

„Tik pažiūrėkite, kaip Europos lyderiai laksto į Kyjivą nusifotografuoti su rimtu 44 metų vyriškiu jau kultiniais chaki spalvos marškinėliais. Stodami greta jo, politikai trokšta būti pastebėti. Zelenskis įtikino likusią Europos dalį, kad jos ateitis susijusi su Ukraina, o tuo mažai kas tikėjo iki Rusijos invazijos vasario mėnesį“, – rašė portalas.

Tarp 28 į sąrašą patekusių politikų yra Italijos premjerė Giorgia Meloni (Džordža Meloni), Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas (Robertas Habekas), Suomijos premjerė Sanna Marin (Sana Marin). 

Nebuvo pamirštas ir V. Putinas, bet jam teko „metų nevykėlio“ apibūdinimas. Kaip pažymi „Politico“, jo svajonė apie „didžią Rusiją“ vargu ar išsipildys.

Leidiniui įrašytoje savo kalboje V. Zelenskis padėkojo Ukrainos žmonėms, kovojantiems už savo laisvę, ir „visiems draugams Europoje, padedantiems mums palaikyti stabilumą“.

„Tikiu, kad ukrainiečiai bus patys įtakingiausi ir kitais metais, bet jau taikos metu“, – sakė jis.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai