Birželio 5, 2023
„Politico“: britų policija padažnėjusias žemės ūkio technikos vagystes sieja su Rusija

Neteisėta Vladimiro Putino invazija į Ukrainą turėjo pasekmių visai Europai, net kaimiškajai Anglijai, kur policija fiksuoja didelę vagysčių seriją, rašo leidinys „Politico“.

Didžiosios Britanijos policija teigia, kad organizuotos nusikaltėlių gaujos iš Jungtinės Karalystės ūkių pavogtas mašinas ir įrangą sparčiai didėjančiais kiekiais siunčia į Rytų Europą, o dėl didėjančios paklausos kaltina Rusijai įvestas žlugdančias Vakarų sankcijas.

Andrew Huddlestonas (Endrius Hadlstonas), vadovaujantis Jungtinės Karalystės kovos su nusikaltimais kaimo vietovėse skyriui, sako, kad pavogta technika keliauja į Rytų Europą. Jis pripažįsta neturintis įtikinamų įrodymų, kad įranga galiausiai skirta Rusijai, tačiau sako, kad jis ir jo kolegos tuo beveik neabejoja.

Jo teigimu, jei šaliai taikomos sankcijos, galima pagrįstai tikėtis, kad juodoji rinka į tai reaguos.

Pasak A. Huddlestono, kuris taip pat vadovauja nacionalinei statybų ir žemės ūkio mašinų vagysčių tyrimo grupei, per pirmąjį šių metų ketvirtį Anglijoje ir Velse technikos vagysčių skaičius išaugo daugiau nei 300 procentų. Ypač dažnai vagiama statybinė ir žemės ūkio technika, pavyzdžiui, ekskavatoriai ir didelės vertės GPS įrenginiai.

Redaktorė Miglė Giri, BNS

Raktažodžiai: AnglijaPasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai