Liepos 18, 2021
„Laisvės dienos“ išvakarėse JK vyriausybėje – painiava dėl COVID taisyklių

Jungtinės Karalystės vyriausybė, besirengianti nuo pirmadienio Anglijoje atšaukti daugumą COVID-19 pandemijos apribojimų, sekmadienį pakliuvo į painiavą dėl savo pačios įvestų saviizoliacijos taisyklių.

Dauningo gatvė pranešė, kad ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) ir iždo kancleris Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) dėl kontakto su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu ateinančią savaitę dirbs nuotoliniu būdu.

Sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas (Sadžidas Džavidas) šeštadienį patvirtino, kad susirgo COVID-19 ir praleis 10 dienų izoliacijoje.

Pasak laikraščio „The Sunday Times“, S. Javidas penktadienį turėjo „ilgą“ susitikimą su B. Johnsonu, pernai gydytu dėl koronaviruso ligoninėje.

Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos sekretorius taip pat pasirodė kartu su ministrais parlamente, o vienas vyriausybės šaltinis laikraščiui „The Telegraph“ sakė, kad iki savaitės pabaigos pusė ministrų kabineto turėtų atsidurti izoliacijoje.

Iš pradžių Dauningo gatvės atstovas paskelbė, kad tiek B. Johnsonas, tiek R. Sunakas dalyvauja bandomojoje programoje ir todėl gali ir toliau dirbti savo kabinetuose, o nedarbo metu izoliuosis. 

Tačiau kilus pasipiktinimui atstovas pakeitė poziciją ir pranešė, kad nė vienas iš šių pareigūnų nedalyvauja programoje ir dirbs nuotoliniu būdu.

B. Johnsonas liks savo užmiesčio rezidencijoje Čekerse, esančiame į šiaurės vakarus nuo Londono, kur jis buvo tuo metu, kai su juo susisiekė Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) pareigūnai.

Milijonams moksleivių ir darbuotojų pagal valdžios įvestas kontaktų atsekimo taisykles teko likti namuose, todėl išlyga dėl specialios bandomosios programos sukėlė socialinių tinklų vartotojų ir opozicijos politikų pasipiktinimą.

„Ši vyriausybė niekina visuomenę ir mano, kad ji yra aukščiau įstatymų ir kad taisyklės jai netaikomos“, – tviteryje piktinosi Leiboristų partijos lyderio pavaduotoja Angela Rayner (Andžela Reiner).

B. Johnsono vyriausybė rengiasi nuo pirmadienio Anglijoje atšaukti didžiąją dalį dėl pandemijos įvestų suvaržymų, nors naujų paros užsikrėtimų skaičius šiuo metu viršija 50 tūkstančių – daugiau fiksuojama tik Indonezijoje ir Brazilijoje.

Žiniasklaida liepos 19-ąją pavadino „Laisvės diena“.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai