Vasario 15, 2023
„Baltic Classifieds Group“ vadovas: tapti „vienaragiu“ nesiekėme, tai prestižas

Duomenų apie startuolius teikėjos „Dealroom“ trečiuoju Lietuvos „vienaragiu“ paskelbtos skelbimų portalus Baltijos šalyse valdančios bendrovės „Baltic Classifieds Group“ vadovas Justinas Šimkus sako, kad įmonė tapti „vienaragiu“ nesiekė, tačiau toks statusas yra reklama bei prestižas tiek įmonei, tiek Lietuvai. 

„Tikslas įmonei pasiekti tą „vienaragį“ nebuvo tai, ko mes siekėme. Tiesiog kūrėme modernią, skaitmeninę, šiuolaikišką įmonę, kur darbuotojams būtų gera dirbti. Mes tokių tikslų (tapti „vienaragiu“ – BNS) neturėjome. (...) „Vienaragis“, kaip faktas, yra malonus, bet tai nebuvo tikslas“, – BNS trečiadienį sakė J. Šimkus. 

„Bet tai yra reklama ir įmonei, manau, kad ir Lietuvai, ir regionui. Yra daug ataskaitų, naujienų, kur šalys lyginasi viena su kita, kažkur sparčiau auga ta ekosistema, tai, manau, kad tai yra dalis prestižo“, – pridūrė jis. 

Apie tai, kad „Baltic Classifieds Group“ tapo trečiuoju Lietuvos „vienaragiu“, remdamasi „Dealroom“ parengta apžvalga,  trečiadienį feisbuke paskelbė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Tai, kad Lietuva turi jau tris „vienaragius“, tarp kurių – ir „Baltic Classifieds Group“, remdamasi „Dealroom“ parengta 2022 metų Lietuvos startuolių ekosistemos apžvalga, trečiadienį taip pat pranešė Inovacijų agentūra.

„Dealroom“ savo svetainėje 2021 metų kovą nurodė, jog „vienaragiams“ priskiria nuo 1990 metų įkurtas technologijų įmones, kurių vertė arba kaina viršija 1 mlrd. JAV dolerių ir kurių pirminio viešojo akcijų siūlymo (IPO) kaina buvo mažesnė nei 1 mlrd. JAV dolerių, tačiau vėliau jos „peržengė stebuklingą (1 mlrd. JAV dolerių – BNS) ribą“.   

Vis dėlto, pasak žiniasklaidos, remiantis tarptautiniais kriterijais, „Baltic Classifieds Group“ negalima laikyti vienaragiu, nes grupė nuo 2021 metų listinguojama Londono akcijų biržoje, o tokios bendrovės nelaikomos „vienaragiais“. Jais apibūdinami privačiai valdomi startuoliai, kurių vertė viršija 1 mlrd. JAV dolerių. 

Pasak „Baltic Classifieds Group“ vadovo J. Šimkaus, bendrovės vertė 1 mlrd. JAV dolerių perkopė dar pernai – po to, kai 2021 metų birželį grupė surengė IPO.

Tuomet įmonė Londono biržoje išplatino akcijų už 330 mln. svarų – 200 mln. vienetų emisijos vienos akcijos kaina siekė 1,65 svaro sterlingų. 

J. Šimkus teigė, jog Londono akcijų birža pasirinkta remiantis kitų tokių pasaulio įmonių pavyzdžiu. 

„Tai yra skaitmeninis elektroninis, tačiau nišinis verslas. Žiūrėjome, kur listinguojasi kitos tokio pobūdžio pasaulio įmonės. (...) Jeigu mes būtume listingavęsi Lietuvoje, tai didelė tikimybė, kad nebūtume pritraukę didžiausių pasaulio institucinių investuotojų, nes Baltijos šalių biržoje jie neprekiauja“, – aiškino J. Šimkus. 

„Mes tiesiog matėme, kur kitos įmonės listinguojasi ir atitinkamai kur yra didžiausių pasaulio investuotojų smėlio dėžė“, – teigė jis.

Anot J. Šimkaus, pagrindine „Baltic Classifieds Group“ veikla liks skelbimų portalai, o naujausia sritis – paslaugų portalai. 

„Vystome dabartinius verslus, bet lygiai taip pat investuojame į naujas sritis. Pavyzdžiui, dabar labai investuojame į paslaugų skelbimų portalus. Pas mus Lietuvoje paslaugos.lt labai sparčiai augantis portalas, taip pat prieš pusmetį įsigijome tokius pačius Latvijoje ir Estijoje“, – pasakojo J. Šimkus. 

„Dabartiniai marketplace'ai visame pasaulyje juda arčiau transakcijų. Iš reklaminio pobūdžio skelbimų portalų jie tampa daugiau transakciniais ir apima vis daugiau transakcinių grandinių – ir finansavimą, ir mokėjimus, ir pristatymus. Jie labai sparčiai pasaulyje vystomi“, – teigė jis. 

Jungtinėje Karalystėje registruota „Baltic Classifieds Group“ yra Lietuvoje registruotos įmonės „Antler Group“ akcininkė – pastaroji valdo internetinių skelbimų įmones Baltijos šalyse, o Lietuvoje – įmonę „Diginet LTU“, kuriai priklauso skelbimų portalai autoplius.lt, aruodas.lt, ntz.lt, skelbiu.lt, cvbankas.lt, paslaugos.lt, kainos.lt. 

Pasak J. Šimkaus, „Baltic Classifieds Group“ pagrįsta laikyti Lietuvos „vienaragiu“.

„Tai yra Lietuvos įmonė – vadovybė Lietuvoje, centrinis biuras Lietuvoje ir mūsų įmonė „Antler Group“ yra vietinių Baltijos šalių įmonių holdingas“, – teigė J. Šimkus.  

Lietuvoje „vienaragio“ statusą taip pat turi drabužių mainų ir prekybos startuolis „Vinted“ bei kibernetinės saugos sprendimų bendrovė „Nord Security“.

Autorius Giedrius Gaidamavičius

Redaktorė Roma Pakėnienė, BNS

Raktažodžiai: LietuvaVerslasNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai