Rugpjūčio 3, 2010
Vasaros uogų pudingas
SAULIUS, MANOVIRTUVE.COM,
© manovirtuve.com

Šis desertas skaniausias paruoštas su šviežiomis uogomis, tačiau jei tokių nerasite, nenusiminkite, tiks ir šaldytos. Uogas galima naudoti visokias – avietes, juoduosius bei raudonuosius serbentus, žemuoges, mėlynes, braškes, vyšnias, gervuoges, žodžiu tas, kurias užtiksite miške, sode ar parduotuvių lentynose. 
 
Tradiciškai uogų pudingas yra gaminamas naudojant paprastą baltą (atleiskite už posakį – „poroloninę“) duoną. Nepraustaburnis britų šefas Gordon Ramsay spjaudosi, sakydamas, kad negali prisiversti naudoti tokios „suglebusios“ duonos. Kas aš toks, kad drįsčiau prieštarauti tokiam autoritetui, taigi teko nuolankiai gaminti pudingą naudojant kiek prašmatnesnę, paties gamintą brioche duoną. Jei nenorite gaminti pudingo su paprasta balta duona, galite vietoje jos naudoti biskvitą. 
 
Gaminau nedidukus atskirus pudingus dėl paprastos priežasties – tokie gražiau atrodo nuotraukoje. Jei gaminčiau jį pats sau ar draugams, gaminčiau dideliame dubenyje – taip daug lengviau. 
 
Vasaros uogų pudingui:
½ kepalėlio baltos duonos  
500g įvairių uogų (serbentų, aviečių, braškių ir pan.)  
medaus ar cukraus, pagal skonį  

citrinos sulčių, pagal skonį 
 

  • Imkite kiek daugiau nei pusę uogų ir sumalkite blenderiu. Pagardinkite medumi (ar cukrumi) ir citrinos sultimis. Pertrinkite per smulkų sietelį, kad pašalintumėte sėklas.     
  • Nupjaustykite plutą nuo duonos. Įtieskite į dubenį ar formelę plastikinę plėvelę (tai nėra būtina, tiesiog bus lengviau išimti paruoštą pudingą). Mirkykite duonos riekeles į sutrintas uogas ir išklokite jomis dubenį – pirmą riekelę padėkite ant dugno, o kitas klokite aplinkui, kad viena kitą užklotų ir neliktų tarpų, kitaip uogos ims skverbtis pro juos. 
  • Iškloję dubenį duona, sudėkite likusias nesutrintas uogas. Į vidų galite įpilti ir kiek trintų uogų, tačiau nesupilkite visų, jų prireiks vėliau. Pripildžius dubenį uogomis, uždenkite jį likusiomis duonos riekelėmis, kad neliktų jokių tarpų. Pridenkite pudingą lėkštute ir prislėkite kuo nors sunkiu (tai padės išlaikyti formą, kai pudingą išimsite iš dubens) ir padėkite į šaldytuvą bent jau 3 valandoms. 
  • Pastovėjusį pudingą užvožkite lėkšte, apverskite ir krestelkite, kad išsiimtų iš dubens. Apliekite likusiomis trintomis uogomis ir patiekite. Skanaus! 

 

Raktažodžiai: Virtuvėmaistasdesertaipatiekalaikulinarijasalotos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai