Rugsėjo 30, 2010
Pats paprasčiausias ir rudeniškiausias obuolių pyragas
www.tastyart.lt 3
© www.tastyart.lt
Aš, kaip ir visi, kartais būnu nepatenkinta, kad saulė pasislėpus už debesų, o medžiaginiai bateliai permirko lietuje. Arba kad užuot patogiai važiavus automobiliu tenka tempti 20 kg lagaminą kilometrą iki metro. Arba kad prieš kelias dienas nupirktas kompiuteris jau susibraižė. Tada man netgi pasidarydavo pikta ant viso pasaulio, kad kartais jis atrodo neteisingas. Bet tiesa yra ta, kad pasaulis nesikeičia, tik mes galime į jį reaguoti arba ne. Laimė neateina iš aplinkos, laimė ateina iš mūsų. Ir jei ta laimė tokia stipri ir mylinti, ji gali ištirpdyti net tik mūsų pačių, bet ir kitų pyktį. 
 
Ir kartais, kai užspaudi save butaforinėje imperijoje, įvyksta koks nors stebuklas. Staiga atsisuki į ką nors paprasto, į ką nors, kas nesupranta nieko pernelyg sudėtingo. Pavyzdžiui, į vaikus, žaidžiančius milžiniškoje rudens lapų krūvoje. Arba kaimyną, kurį kelintas mėnuo spaudžia sąskaitos už komunalinis mokesčius, o batai, atitarnavę tikrai daugiau nei kelis metus, „prašo valgyt“. O jis stovi saulėtą sekmadienio rytą, užlenkęs galvą į dangų, ir šypsosi kaip vaikas. Ir jaučiu kaip, apimta atleidimo ir meilės, ištiprsta širdis. 
 
Nieko naujo, turbūt tikėjotės ko nors pastiško ar piciško. Tačiau bus šis tas tarptautinio, rudeniško, super paprasto, retro, bet niekada nenusibostančio – paprasto, plaktos tešlos obuolių pyrago.

Didelis ir paprastas obuolių pyragas 
 
Trukmė: 15 min. ruošti, apie 50 min. kepti Porcijos: 12 
 
Reikia: 
6-7 vid. rūgštesnių obuolių
1 didelio banano
200 g paprasto sviesto
stiklinės su kaupu cukraus
5 vid. kiaušinių
1 1/2 puodelio pieno
1 puodelio ryžių miltų
apie 3 puodelių paprastų miltų
2 a.š. kepimo miltelių

žiupsnelio vanilinio cukraus
žiupsnelio cinamono 
 
*Kaip visada – mano puodelio/stiklinės tūris – 250 ml 
 

1. Obuolius nuplaukite, nulupkite žievelę, išimkite sėklalizdžius ir supjaustykite gabalėliais. Baną, nuplaukite, nulupkite ir supjaustykite riekelėmis. 
 
2. Sviestą ištirpinkite prikaistuvyje ant silpnos ugnies, tada perpilkite į gilų dubenį ir sumaišykite su cukrumi. Kai masė nebebus karšta, po vieną įmuškite ir įmaišykite kiaušinius. Įberkite vanilinio cukraus. Gerai išmaišykite. 
 
3. Miltus sumaišykite su ryžiu miltais ir kepimo milteliais. Po ruputį pilkite pieną ir berkite miltus, maišykite tešlą. Tešla turi gautis riebaus jogurto tirštumo, jeigu tešla atrodo per sunki – įpilkite dar truputį pieno, jeigu per skysta – įberkite daugiau miltų. 
 
4. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių temperatūros. Į riebalais pateptą kepimo formą sudėkite supjaustytus vaisius. Apibarstykite juos cinamonu. Ant viršaus užpilkite tešlą. Kepkite pyragą kol įsmeigta šakutė neaplips tešla, tai užtruks apie valandą, jei naudositės dujine orkaite – galbūt mažiau. Visada gerai patikrinti.

Štai ir viskas!

Daugiau TastyArt receptų rasite čia >>

Raktažodžiai: virtuvėmaistasdesertaipatiekalaikulinarijasalotos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai