Rugsėjo 19, 2015
KITCHEN JULIE: Be lukšto virti kiaušiniai ant ruginio skrebučio
www.kitchenjulie.com
Foto: www.kitchenjulie.com

Dar visai neseniai be lukšto virti kiaušiniai man atrodė lyg didžiausias iššūkis, kurio tikrai neįveikčiau. Turiu padėkoti savo draugei, kuri, praėjusių metų rudenį, mane pasikvietė kartu pasigaminti pusryčius, nes tvirtino sužinojusi labai paprastą būdą kaip paruošti "poached eggs". Strikinėjom abi aplink puodus ir vieną po kito traukėm puikiai be lukšto išvirtus kiaušinius (jų buvo net keturi). Kaip man anksčiau nešovė į galvą mintis išbandyti šį triuką?   Štai Jums sveikesnis populiariųjų eggs benedict variantas. Be hollandaise padažo, bet su šviežiais žalumynais, kreminiu avokadu ir ant juodos ruginės duonos, kuri, mano nuomone, puikiai šiam užkandžiui tinka. 

Jei dar nesate bandę namie virti kiaušinių be lukšto, tai skatinu pabandyti ir prižadu, kad vėliau norėsis jais gardinti salotas, grikius, bolivinės balandos kruopas ar dar velnias žino ką. Aš esu savamokslė kulinarė, jeigu apskritai galima išdrįsti save šitaip vadinti, ir ieškau paprastų būdų kaip pasigaminti norimus patiekalus. Iš anksto atsiprašau jei įžeidžiu gerbiamus šefus dėl netikslios vandens temperatūros, netinkamo ruošimo būdo ar kitų kulinarinių niuansų, skirtų profesionalams, neišmanymo. Be Jūsų kulinarinių šedevrų apskritai nebūčiau gavusi įkvėpimo pradėti mažų skanių kelionių savo virtuvėje.   Pirmą kartą ruošiant tokius kiaušinius su drauge naudojome būdą kai į lengvai verdantį vandenį supilamas kiaušinis ir aplink ji vandenyje sukamas šaukštas, mentelė ar kitas pakankamai ilgas virtuvinis įrankis tokiu būdu neleidžiant baltymams vandenyje išsisklaidyti. Vėliau aš netyčiomis atradau šiek tiek patogesnį būdą kiaušiniams virti : į silpnai verdantį vandenį nedideliame puode įmušamas kiaušinis leidžiant jam paliesti dugną, tuomet su šaukštu (ar keliais šaukštais) besisklaidantys baltymai sustumiami link kiaušinio trynio. Rezultatas išeina toks pats tik nebereikia vandenyje nieko sukti.

Vienai sočiai porcijai reikės:

 • Dviejų kiaušinių
 • Vienos nemažos ruginės duonos riekės (aš rinkausi bemielę su moliūgų sėklomis)
 • Maždaug pusės avokado
 • Trijų šparagų stiebų
 • Kelių salotų lapelių
 • Lukštentų kanapių sėklų (nebūtina, bet aš mėgstu jas berti ant užkandžių ir salotų kaip natūralų mineralinių medžiagų bei vitaminų šaltinį)
 • Prieskonių : druskos, juodųjų arba aitriųjų pipirų
 • Šlakelio aliejaus

Kaip gaminti:

 1. Nedideliame puode užvirti vandenį; sumažinti ugnį, kad vanduo tik švelniai burbuliuotų.
 2. Į mažą indelį įmušti vieną kiaušinį; staigiai, bet švelniai supilti kiaušinį į silpnai verdantį vandenį, leisti jam paliesti dugną ir su didesniu šaukštu (ar keliais šaukštais) atsargiai ‘surinkti’ į šonus besisklaidančius baltymus, stumiant juos link kiaušinio trynio. Pamatysite, kaip baltymai pradeda tvirtėti. Pavirti kiaušinį apie dvi minutes, bet laikas tik preliminarus, nes viskas priklauso nuo kiaušinio dydžio. Aš viriau 1 min. 50 s.; galite atsargiai ištraukti kiaušinį iš vandens ir įvertinti ar šis jau paruoštas.Baltymas turi būti sutvirtėjęs, bet ne per kietas, o trynys viduje – skystas. Tą patį pakartokite ir su kitu kiaušiniu.
 3. Keptuvėje pašildikyte kelis lašus aliejaus ir kelias minutes pakepinkite šparagus prieš tai patrumpinę kotelius. Neperkepkite, šparagai turi išlaikyti savo tvirtumą.
 4. Paskrudinti duonos riekę; ant jos dėti avokado gabalėlius, šparagus, pabarstyti druska. Ant viršaus uždėti kelis žalumynų lapelius, virtus kiaušinius, pabarstyti norimais prieskoniais, kanapių sėklomis ir skanauti.

http://kitchenjulie.com/

Raktažodžiai: virtuvėMano Virtuvėkulinarija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai