Spalio 11, 2015
Avižiniai baltymų blynai su šilauogėmis
kitchenjulie.com
kitchenjulie.com

Žinau, kad tarp mūsų yra daug sunkiai dirbančių ir intensyviai sportuojančių. Taip pat puikiai žinau, ką reiškia nuolatinis laiko trūkumas. Laimei, turiu paruošusi puikų blynų receptą chaotiškiems rytams. Jokių riebių, cukringų savaitgalio ‘brunch’ šedevrų, tik sveika pusrytinių blynukų versija. Avižos greitai energijai, kiaušinio baltymai pasisotinimui bei raumenukams ir šilauogės vitaminų C ir K užkrovai.

Tikiuosi Jums patiks šie itin paprasti avižiniai blynukai. Jie yra ganėtinai sotūs ir tvirti, todėl čia labai tinka ir naminis uogų padažas. Paprasčiausiai sutrinkite šviežias uogas su truputėliu lietuviško medaus ir apšlakstykite padažu blynus. Nuotraukose matote šilauoges, nes Niujorke nerandu šviežių mėlynių, bet jos čia būtų idealiausias variantas. Jei galite gauti šviežių mėlynių, be abejonių rinkitės jas! Veganai gali pabandyti kiaušinio baltymus tešloje pakeisti trintais prinokusiais bananais. 

Atminkite, kad galite tešlą pasikoreguoti. Tarkime, jei matote, kad tešla per sausa- įpilkite daugiau migdolų pieno, jei norite truputėlio saldumo tešloje, galite įmaišyti šiek tiek kokosų palmių cukraus arba medaus, bet aš patariu juo apšlakstyti jau iškepusius blynus arba įmaišyti į trintas uogas.

Dviems mažoms porcijoms reikės: (3 nedideli blynukai žmogui, bet su jogurtu, medumi bei uogomis man tokios porcijos užtenka.)

 • 3/4 stiklinės smulkintų avižų dribsnių
 • 4 kiaušinio baltymai
 • 8 valg.š. migdolų pieno
 • didelė sauja šilauogių arba mėlynių blynams + šiek tiek patiekimui
 • žiupsnelis druskos
 • cinamono pagal skonį
  Foto: kitchenjulie.com Foto: kitchenjulie.com

Kaip gaminti:

 1. Įmuškite kiaušinio baltymus į didesnį dubenį, lengvai paplakite šakute, tuomet sudėkite avižas, migdolų pieną, druską, cinamoną. Viską gerai išmaišykite ir palikite pastovėti 10 minučių. Įpilkite šiek tiek daugiau migdolų pieno jei masė atrodo per sausa.
 2. Keptuvėje pakaitinkite šiek tiek kokosų pieno, dėkite po didelį valgomą šaukštą tešlos kiekvienam blynui ir užberkite šilauogių/mėlynių ant viršaus. Po kelių minučių apverskite ir kepkite kol švelniai apskrus iš abiejų pusių. Šiems blynams tereikia šlakelio aliejaus, jei turite kokybišką neprikepančią keptuvę.
 3. Patiekite blynukus su natūraliu jogurtu, medumi ir uogomis arba šviežiu uogų padažu.

Mėgaukitės, būkite sveiki ir stiprūs.♥️

Daugiau Julijos receptų rasite tinklapyje www.kitchenjulie.com

Raktažodžiai: VirtuvėMano VirtuvėkulinarijaKitchen Julie

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai