Kovo 22, 2015
Kaip paspartinti natūralią medžiagų apykaitą?
Deimantė Rapalytė, sveikogyvenimobudas.blogspot.co.uk
Nors medžiagų apykaitos greitį lemia genai, ją galima paspartinti tinkamu maistu. © Pixabay nuotr.

Žmogaus medžiagų apykaitą lemia genai. Vieni gali mėgautis maistu be sąžinės graužąties ir išliaikyti grakščias formas, kiti, rodos, nuo agurko griežinėlio iškart pasipuošia „gelbėjimosi ratu” ant pilvo. „Londonietė” pateikia maisto sąrašą, kuris jūsų medžiagą apykaitą paspartins du kartus.  

Liesa mėsa

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Vištienoje ar kalakutienoje easntys baltymai bei mineralai, pavyzdžiui, geležis, spartina medžiagų apykaitą ir tuo pačiu metu suteikia ilgalaikį sotumo jausmą.

Vanduo

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Jeigu negeriate pakankamai vandens, darote meškos paslaugą savo medžiagų apykaitai. Esant skysčių trūkumui organizme, gaunate apgaulingas alkio žinutes ir, tikėtina, suvalgote daugiau maisto nei reikia.

Čili pipirai

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Juose esanti veiklioji medžiaga kapsaicinas yra vienas veiksmingiausių metabolizmo „žadintojų”. Tad barstykite juos ant įvairių salotų, dėkite į troškinius ar marinuokite jais mėsą.

Kava ir žalia arbata

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Saikingas šių gėrimų vartojimas teigiamai veikia organizmą ir spartina medžiagų apykaitą. Tad mėgaukitės šiais gėrimais ir vis grakštėjančiomis kūno formomis.

Lęšiai

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Juose yra ypatingai daug skaidulų, kurias suvirškinti organizmas išeikvoja daug energijos. Dėkite jų į sriubas, troškinius, ir įvairius vegetariškus patiekalus.

Riebi žuvis

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Lašišoje ar skumbrėje esančios omega rūgštys teigiamai veikia žmogaus medžiagų apykaitą, didindamos riebalus deginančio enzimo kiekį. Daugelis vengia riebių produktų, tačiau nereikia pamiršti, jog egzistuoja „blogieji” ir „gerieji” riebalai. Į gerųjų riebalų sąrašą patenka avokadai, įvairūs riešutai, šalto spaudimo aliejai ir riebi žuvis.

Riešutai ir sėklos

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Migdolų, pistacijų ar graikiniai riešutai ne tik spartina medžiagų apykaitą, bet ir aprūpina organizmą jau minėtomis omega rūgštimis, vitaminais bei mineralais. Riešutuose yra daug baltymų, kuriuos suvirškinti organizmas sunaudoja daugiau energijos negu gauna. Jeigu esate alergiški riešutams, rinkitės linų ar saulėgrąžų sėklas, kurios ėi kiek neatsilieka savo maistinėmis savybėmis.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai