Sausio 13, 2015
Efektyviausia priemonė odai gaivinti – alavijas
Kristina Stamp, balticskincare.wordpress.com
Alavijas - puikus vaistas, ir puiki priemonė gražiai odai. © Autorės nuotr.

Jei dar neturit namuose alavijo, Žemaitijoje alijošiumi vadinamo, tuoj pat bėkite į artimiausią gėlių parduotuvę arba prašykite Kalėdų senelio dovanų. Tai iš tiesų stebuklingas augalas, prikaupęs neįtikėtiną kiekį gėrybių: daugiau nei 200 mineralų, baltymų, amino rūgščių, vitaminų ir, negana to, net 80 procentų augalo sudaro vanduo. Nenuostabu, kad jo lapuose esanti želė ne tik gydo, bet ir drėkina bei natūraliai puoselėja odą.

Be medicininių sąvybių, šis augalas yra nuostabi odos priežiūros priemonė. O ir auga alavijas tikrai greitai, nesuspėsite sunaudoti.

Alavijo lapeliuose susikaupusią želę galima tiesiogiai tepti ant odos, ji taip pat gelbėja gydant egzemą, aknę ir psoriazę (žvynelinę).

O jei esate laimės kūdikiai ir nesiskundžiate problematiška oda, alavijo sultis naudokite kaip odos drėkiklį. Naudokite jas kas vakarą, jei norite - ir kas rytą.

Paprasčiau ir būti negali: tiesiog nuskinkite didesnį lapelį ir jį nuplaukite. Žirklutėmis ar peiliu pašalinkite spygliukus. Lapelį atsargiai perpjaukite išilgai, o viduje esančią želę tepkite tiesiai ant švariai nuvalyto veido. Pamatysite, kaip oda godžiai sugers visą želėje esantį gėrį.

Ilgai nelaukdami pasitepkite veidą aliejuku arba maitinančiu kremu.

Kadangi augalo sultys turi stangrinamųjų savybių, neužtepus kremo, jausis lengvas veido odos tempimas. Jei želės nenorite palikti ant veido, po kelių minučių ją nuplaukite drungnu vandeniu.

Vyriškiai, alavijas tinka ne tik moteriškai odai! Dėl savo stebuklingų gydomųjų ir antibakterinių savybių alijošius itin tiks vyrams po skutimosi. Be to, kodėl ir vyriškiams nepasimėgavus gaivinančiomis alavijo kaukėmis ir jų teikiama nauda.

Vyrija arba jų grožiu besirūpinančios moterys galit pasidaryti labai paparastą veido kaukę, kuriai tereikės želės iš vieno alavijo lapelio ir šaukštelio medaus, lašelio citrinos sulčių, natūralaus jogurto.

Želė šaukšteliu išskobkite į švarų indelį. Sumaišykite su vienu ar visais aukščiau išvardintais ingredientais. Viską gerai išmaišykite.

Kaukę tepkite ant švariai nuvalytos odos, palaikykite 10-15 minučių ir nuplaukite drungnu vandeniu.

Kaukę geriausia sunaudoti iš karto. Citrinos sultys padės kaukę kažkiek „užkonservuoti”, tačiau reikėtų pasistengti mišinį sunaudoti per dvi dienas.

Jei nuskynėtė, bet nesunaudojote visų alavijo lapelių, tikrai neišgyvenkite - juk šis augalas stebuklingas! Jo lapeliai turi galių užsitraukti, užrakindami sultis ir neleisdamas joms išdžiūti. Lapelius šaldytuve išlaikysite tikrai ilgai ir rytą vakarą galėsite mėgautis natūraliu drėkikliu.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai