Vasario 26, 2019
Žiniasklaida: paprašius Britanijai ES galėtų atidėti „Brexit“ iki 2021 metų

Aukšto rango ES pareigūnai nagrinėja planus, kurie leistų atidėti „Brexit“ iki 2021 metų, pirmadienį remdamasis Europos diplomatais informavo laikraštis „The Guardian“.

Šiuo metu numatyta, kad „Brexit“ įvyks kovo 29 dieną, o vėliau turi prasidėti 21 mėnesių pereinamasis laikotarpis. Briuselis svarsto, ar pakeisti šį laikotarpį „Brexit“ nukėlimu, pažymi leidinys.

Tikimasi, kad papildomas laikas leistų Jungtinei Karalystei ir ES susitarti dėl būsimų santykių.

Pasak „The Guardian“ šaltinių, tokiam žingsniui pritartų Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas bei Europos Komisijos generalinis sekretorius Martinas Selmayras (Martinas Zelmairas).

ES diplomatai pastaruoju metu ne kartą teigdavo, kad balsuotų už „Brexit“ atidėjimą, jei Londonas apie tai paprašytų ir sutiktų pakeisti planus dėl išstojimo iš Bendrijos. Negavęs tokio prašymo Briuselis nieko negalėtų padaryti, skelbia vokiečių laikraštis „Deutsche Welle“.

Be to, „Brexit“ atidėjimas leistų apeiti kontroversišką „apsidraudžiamąją priemonę“, numatančią, kad Britanija liks ES muitų sąjungoje, kol Londonas ir Briuselis pasieks naują susitarimą dėl prekybos. Šiuo atveju Šiaurės Airija liktų bloko bendrosios rinkos dalimi, o tarp šios JK provincijos ir Airijos Respublikos neatsirastų patikros punktų.

Sekmadienį britų premjerė Theresa May (Tereza Mei) paskelbė, jog ne vėliau kaip kovo 12 dieną leis parlamentui balsuoti dėl jos pasiekto „Brexit“ susitarimo.

Tokį pareiškimą ji padarė prieš Europos ir arabų šalių lyderių susitikimą Egipte. Per šį forumą Th. May ruošiasi dar kartą pasitarti su ES valstybių vadovais.

Šeštadienį trys britų sekretoriai paragino atidėti „Brexit“, jei Th. May nepavyks užsitikrinti parlamento paramos jos „skyrybų sutarčiai“.

Dienraščio „Daily Mail“ publikuotame straipsnyje verslo sekretorius Gregas Clarkas (Gregas Klarkas), darbo ir pensijų sekretorė Amber Rudd (Amber Rad) ir teisingumo sekretorius Davidas Gauke'as (Deividas Gokas) „Brexit“ atidėjimą pavadino geresne alternatyva negu pasitraukimas iš bloko nepasiekus jokio susitarimo.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai