Kovo 16, 2020
Vokietijos–Lenkijos pasienyje įstrigusius lietuvius ragina klausyti nurodymų
© Foto: Unsplash @Lāsma Artmane.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienio vakarą teigia, kad jam „žmogiškai gaila“ Vokietijos–Lenkijos pasienyje įstrigusių lietuvių, tačiau ragina juos nebeblokuoti kelio ir klausyti Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos (URM) nurodymų.

„Suprantu, kad esate pervargę, nusivylę ir pikti. Žinau, kad tikėjotės greitesnio ir geresnio sprendimo. Tris paras vyko derybos pačiu aukščiausiu lygmeniu. Deja, šį vakarą turime pripažinti, kad rezultatas ne toks, kokio norėjome ir laukėme“, – feisbuke rašo S. Skvernelis.

„Mielieji, bet kuriuo atveju, kelio blokavimas – ne išeitis ir tai niekur neveda. Tai yra neteisėta. Taip nieko nepasieksite. Labai prašau Jūsų nutraukti kelio blokadą ir rengtis kelionei į Lietuvą. Ačiū už Jūsų kantrybę. Laukiame Jūsų visų grįžtant“, – ragino premjeras.

URM anksčiau pirmadienio vakarą pranešė, jog Vokietijos ir Lenkijos pasienyje įstrigę lietuviai turės vykti specialiu traukiniu, o automobilius plukdyti keltu, nes per Lenkiją konvojumi praleidžiami tik autobusai ir mikroautobusai.

Lengvieji automobiliai turi vykti į Frankfurto prie Oderio centrinę geležinkelio stotį. Visi automobilių keleiviai, išskyrus vairuotoją turi išlipti stotyje, kur jų nuo kovo 17 dienos, 7.30 val. ryto Vokietijos laiku lauks specialus traukinys su 650 vietų. 

Išlaipinę keleivius lengvieji automobiliai turės atvykti į Sassnits (Zasnico) jūrų uostą iki kovo 17 dienos 13 val. Vokietijos laiku, kur jie bus plukdomi keltu į Klaipėdą. Kelte numatyta 250 vietų automobiliams ir 250 vietų vairuotojams, keleiviai turės likti Frankfurto prie Oderio centrinėje geležinkelio stotyje.

Pasak URM, visiems kertantiems sieną bus vykdoma medicininė patikra. Į Lenkijos teritoriją bus įleidžiami tik asmenys, neturintys aiškių ligos simptomų. 

Pirmadienio vakarą situacija pasipiktinę Vokietijos ir Lenkijos sienos kirsti negalintys lietuviai blokuoja kelią ir reikalauja būti praleisti per sieną su savo automobiliais.

Lietuvos link dėl koronaviruso grėsmės vykstantys lietuviai Vokietijoje pradėjo strigti nuo sekmadienio vidurnakčio, kai Lenkija, siekdama stabdyti koronaviruso plitimą, užvėrė savo sienas užsieniečiams.

Maždaug 2 tūkst. Lietuvos piliečių yra informavę diplomatines atstovybes, kad dėl apriboto judėjimo negali grįžti į tėvynę.

Pirmadienio vakarą dalį lietuvių iš Vokietijos į tėvynę parskraidino Lietuvos karinis lėktuvas „Spartan“.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasLondonasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai