Lapkričio 5, 2019
Uždarinėjamos britų „Mothercare“ parduotuvės

Didžiosios Britanijos prekių vaikams ir kūdikiams mažmenininkė „Mothercare“, kurios istorija siekia 58 metus, pirmadienį pranešė perduodanti nuostolingo Jungtinės Karalystės padalinio valdymą turto administratoriui, o daugiau nei 2000 darbo vietų iškilo grėsmė.

Septyniasdešimt devynios Jungtinėje Karalystėje veikiančios „Mothercare“ parduotuves jau ne vienerius metus grumiasi su sunkumais.

Kovo mėnesį „Mothercare“ pranešė, kad uždirbo 28,3 mln. svarų (32,8 mln. eurų) pelną iš daugiau nei 1 tūkst. parduotuvių visame pasaulyje.

Padalinys JK tais pačiais fiskaliniais metais prarado 36,3 mln. svarų.

Bendrovė teigė, kad nuo 2018 metų gegužės mėnesio mėgino derėtis su partneriais, tačiau teigiamų rezultatų nebuvo pasiekta. Praėjusiais metais mažmeninkė jau uždarė 55 parduotuves.

„Akivaizdu, kad mūsų parduotuvės Jungtinėje Karalystėje nėra pajėgios grįžti į tokį struktūrinio pelningumo ir grąžos lygį, kuris būtų tvarus grupei, ir kad jos  nėra pakankamai patrauklios pritraukti partnerius“, – sakoma „Mothercare“ pareiškime.

„Be to, įmonė negali toliau tenkinti nepertraukiamų „Mothercare“ padalinio Jungtinėje Karalystėje grynųjų lėšų poreikių“, – pažymėjo bendrovė.

„Mothercare“ akcijų kaina rytinės prekybos metu nukrito 29 proc. – iki 8,01 penso.

Bendrovė pabrėžė, kad jos padalinys JK „galės laisvai toliau prekiauti įprastomis verslo sąlygomis“ ir nepateikė informacijos, susijusio su darbo vietų ateitimi.

Finansų analitikai teigia, kad „Mothercare“ problemos kilo dėl lėtos internetinės prekybos plėtros ir nesėkmingų rinkodaros kampanijų.

Daugybė ilgą istoriją turinčių britų prekių ženklų jau buvo priversti uždaryti savo parduotuves neatlaikę didžiųjų prekybos tinklų ir tokių interneto milžinų, kaip „Amazon“, konkurencijos.

Jų restruktūrizavimo pastangos paprastai varžo ribotas investuotojų susidomėjimas investuoti Didžiojoje Britanijoje, kuriems nerimą kelia su „Brexit“ susijęs neapibrėžtumas.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai