Rugpjūčio 3, 2017
Tapti Londone įsikūrusių ES agentūrų buveine po „Brexit“ pretenduoja 23 miestai

Dvidešimt trys Europos miestai pretenduoja tapti šiuo metu Londone įsikūrusių dviejų Europos Sąjungos (ES) agentūrų, kurioms po „Brexit“ teks išsikelti iš Didžiosios Britanijos sostinės, buveine, antradienį pareiškė ES Taryba.

Devyniolika miestų pasiūlė į juos perkelti Europos vaistų agentūrą (EMA), o aštuoni – Europos bankininkystės instituciją (EBI).

„Jungtinei Karalystei traukiantis iš ES, šioms dviem agentūroms reikės persikelti. Dėl būsimos jų vietos reikės bendro 27 ES valstybių narių sutarimo“, – nurodė Taryba.

Likusios 27 ES valstybės narės dėl agentūrų buveinės apsispręs lapkritį, po to, kai Europos Komisija (EK) įvertins miestų pateiktus pasiūlymus.

„Dabar objektyviai vertinsime visus pasiūlymus“, – pareiškė Komisijos atstovė spaudai Mina Andrejeva.

Paraiškas tapti minėtų agentūrų buveine po to, kai 2019 metų kovo mėnesį Didžioji Britanija pasitrauks iš ES, miestai turėjo pateikti iki pirmadienio vidurnakčio.

Dėl teisės tapti EMA buveine varžysis Amsterdamas, Barselona, Lilis, Atėnai, Bona, Bratislava, Briuselis, Bukareštas, Kopenhaga, Dublinas, Helsinkis, Milanas, Portas, Sofija, Stokholmas, Malta, Viena, Varšuva ir Zagrebas.

O tapti EBI buveine siekia Frankfurtas, Paryžius, Liuksemburgas, Praha, Briuselis, Dublinas, Viena ir Varšuva.

„Eurovizijos“ balsavimo sistema

Manoma, kad konkurencija bus arši, nes EMA turi 900 darbuotojų, o EBI – 159 darbuotojus.

Naujosios buveinės bus pasirinktos taikant sudėtingą balų sistemą, kurią pareigūnai yra palyginę su Eurovizijos dainų konkursu.

Pasiūlymus Europos Komisija įvertins rugsėjį, vadovaudamasi tokiais kriterijais kaip prieinamumas dabartiniams darbuotojams, darbo galimybės jų sutuoktiniams ir mokyklos jų vaikams.

Taip pat bus įvertinta, ar šalyje jau yra įsikūrusios kitos ES agentūros.

Po to spalio mėnesį bus surengtos valstybių narių politinės diskusijos, o lapkritį įvyks slaptas balsavimas.

Kiekviena šalis galės skirti po šešis balus – tris pirmajai pasirinktai vietai, du – antrajai ir vieną – trečiajai. Nors joms leidžiama balsuoti savo nuožiūra, manoma, kad jos taip pat atsižvelgs į Komisijos vertinimą.

Jeigu kuris nors miestas gaus po tris balus iš 14 ar daugiau valstybių narių, jis bus automatiškai pripažintas laimėtoju. Priešingu atveju bus surengtas antras balsavimo ratas, į kurį pateks tik trys daugiausiai balsų surinkę miestai. Šį kartą kiekviena šalis pasirinktam miestui galės skirti tik po vieną balą.

Jeigu ir šiuo atveju nebus aiškaus laimėtojo, bus surengtas trečias ir galutinis balsavimo ratas, į kurį pateks tik du daugiausiai balsų pelnę miestai kandidatai.

BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai