Rugsėjo 11, 2019
Škotijos teismas nusprendė, kad JK parlamento darbo sustabdymas yra neteisėtas

Škotijos aukščiausios grandies apeliacinis teismas trečiadienį nusprendė, kad Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) sprendimas įšaldyti parlamento darbą yra neteisėtas.  

Tačiau teismas parlamento darbo pertraukos neatšaukė.  

Anot teisėjų, galutinį sprendimą šiuo klausimu turi priimti Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis Teismas.  

Grupė įstatymų leidėjų apskundė teismui B. Johnsono sprendimą įšaldyti parlamento darbą nuo rugsėjo 9 dienos iki spalio 14 dienos, kai liks vos dvi savaitės iki numatytos „Brexit“ datos – spalio 31-osios.

Vyriausybė iškart paskelbė, kad Aukščiausiajame Teisme Londone apskųs teismo sprendimą, kuriuo panaikinamas ankstesnis kito škotų teismo sprendimas, sudaręs sąlygas B. Johnsonui įšaldyti parlamento darbą.

Vienas teisininkas, susijęs su bylos iškėlimu Škotijoje, užsiminė, kad skundas gali būti svarstomas jau kitą antradienį.

Škotijos aukščiausiojo civilinio teismo teisėjai nusprendė, kad B. Johnsono patarimas karalienei padaryti parlamento darbo pertrauką „buvo neteisėtas, nes jo tikslas buvo trukdyti parlamentui“, sakoma santraukoje.

Bylą iškėlė 78 britų parlamentarai, kaltinantys B. Johnsoną bandymu nutildyti oponentus, kritikuojančius jo planą kitą mėnesį išvesti šalį iš Europos Sąjungos be susitarimo su Briuseliu.

„Mes nusivylę šiandienos sprendimu ir teiksime apeliaciją JK Aukščiausiajam Teismui, – sakė vyriausybės atstovas. – JK vyriausybei reikia pateikti stiprią vidaus darbotvarkę dėl įstatymų leidimo. Parlamento darbo pertrauka yra teisėtas ir būtinas būdas tai padaryti.“

Praėjusią savaitę Londono aukštesniajame teisme iškelta kita byla, kuria buvo ginčijama parlamento darbo pertrauka, žlugo.

Teisininkas Jolyonas Maughamas (Džolionas Momas), kuris rėmė skundą Škotijos teismui, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad jis Britanijos Aukščiausiajame Teisme bus svarstomas nuo antradienio.

Pats Teismas į prašymus pakomentuoti kol kas neatsakė.

Parlamento darbo sustabdymas siekiant pradėti naują sesiją paprastai būna įprastas dalykas ir pasitaiko beveik kiekvienais metais.

Tačiau B. Johnsono sprendimas vertinamas prieštaringai, nes parlamentas neturėtų balso penkias savaites, artinantis „Brexit“ su vis dar neaiškiomis „skyrybų“ sąlygomis.

Redaktorius: Silvija Čibirienė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai