Kovo 14, 2020
Sekdama Europos pavyzdžiu, JK planuoja dėl koronaviruso uždrausti didelius renginius
© Foto: Pixabay.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), sulaukęs kritikos dėl savo atsargios pozicijos reaguojant į naujojo koronaviruso protrūkį, ruošiasi peržiūrėti saugumo priemones ir uždrausti didelius masinius renginius, šeštadienį informavo šaltiniai iš vyriausybės.

Skubų teisės aktą planuojama kitą savaitę priimti parlamente, o toks draudimas įsigaliotų nuo kito savaitgalio.

Pagal planuojamą įstatymą būtų uždrausti tokie renginiai kaip birželį rengiami Vimbldono teniso turnyras ir Glastonberio muzikos festivalis, taip pat didelės žirgų lenktynės.

Remiantis dabartiniu vyriausybės planu, siekiama atitolinti protrūkio piką iki to laiko, kai sušils orai, kad būtų sušvelnintas smūgis sveikatos apsaugos tarnybai. Tuo metu simptomus pajutusiems žmonėms patariama savaitę izoliuotis.

Viliamasi, kad šaliai pavyks įgauti „kolektyvinį imunitetą“ koronavirusui, bet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Margaret Harris (Margaret Haris) šeštadienį perspėjo, kad dar nėra pakankamai žinių apie šį užkratą, kad būtų galima pateisinti tokią poziciją.

„Nežinome pakankamai apie šį virusą, tarp mūsų gyventojų jis dar neegzistuoja pakankamai ilgai, kad žinotume, kaip jis elgiasi imunologiniu požiūriu“, – sakė M. Harris „BBC Radio 4“.

„Galime kalbėti apie teorijas, bet šiuo metu tikrai susiduriame su situacija, kurioje turime žiūrėti į veiksmus“, – kalbėjo ji.

Vyriausybei patarinėjantys sveikatos apsaugos pareigūnai sako, kad jei drastiškų priemonių būtų imtasi pernelyg anksti, jų poveikis būtų ribotas, be to, gyventojai būtų išvarginti dar nepasiekus krizės piko.

Atšaukti renginiai

Tačiau nemažai renginių, įskaitant „Premier“ lygos futbolo varžybas, Londono maratoną ir gegužę turėjusius vykti vietos valdžios rinkimus, buvo atšaukti arba atidėti.

Karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) atidėjo kitą savaitę planuotus savo įsipareigojimus „atsargumo sumetimais“, pranešė Bakingamo rūmai.

Monarchės vyriausiasis sūnus princas Charlesas (Čarlzas) atidėjo kitą savaitę turėjusią prasidėti kelionę į Bosniją, Kiprą ir Jordaniją.

JK užregistruoti 798 naujojo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 atvejai, 10 žmonių nuo jos mirė, rodo naujausi duomenys.

Tačiau vienas aukšto rango sveikatos pareigūnas anksčiau šią savaitę pareiškė, kad užsikrėtusiųjų šalyje gali būti iki 10 000.

B. Johnsonas sulaukia vis daugiau spaudimo sekti kitų Europos šalių lyderių pavyzdžiu ir atšaukti didelius renginius, tačiau britų premjeras yra sakęs, kad jo vyriausybė tokių priemonių imsis tik tada, kai gaus atitinkamas sveikatos pareigūnų rekomendacijas.

Sveikatos ekspertai šeštadienį pareikalavo, kad jų kolegos patartų vyriausybei „skubiai ir atvirai dalytis moksliniais įrodymais, duomenimis ir modeliais“, kuriais remiantis priimami sprendimai.

„Skaidrumas yra būtinas atgauti mokslininkų bendruomenės, sveikatos apsaugos bendruomenės ir visuomenės supratingumą, bendradarbiavimą ir pasitikėjimą“, – sakoma sveikatos ekspertų laiške, kurį šeštadienį paskelbė leidinys „The Times“.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasLondonasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai