Gegužės 6, 2019
Sasekso kunigaikštienei Meghan ir princui Harry gimė sūnus
© Foto: ALEXI LUBOMIRSKI.

Sasekso kunigaikštienei Meghan (Megan) ir jos sutuoktiniui Sasekso kunigaikščiui princui Harry (Hariui) pirmadienį gimė sūnus, pranešė pats kūdikio tėvas.

Naujagimis, kuris dar neturi vardo, yra septintas žmogus eilėje į britų sostą po Velso princo Charleso (Čarlzo), Kembridžo kunigaikščio princo Williamo (Viljamo), jo vaikų – princo George'o (Džordžo), princesės Charlotte (Šarlot) ir princo Louiso (Luiso) – ir Sasekso kunigaikščio princo Harry. Kūdikis taip pat yra aštuntas karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) provaikaitis.

Tai pirmas prieš metus susituokusių 37 metų buvusios amerikiečių aktorės Meghan ir 34 metų Harry vaikas. Pirmadienį po pietų išdidus naujasis tėvelis pakalbėjo prieš kameras.

„Mums malonu paskelbti, kad Meghan ir aš anksti šį rytą susilaukėme berniuko – labai sveiko berniuko“, – švytėdamas iš laimės pasakė princas Harry.

„Motina ir kūdikis laikosi nepaprastai gerai, tai buvo nuostabiausia patirtis, kokią tik galiu įsivaizduoti“, – pridūrė jis.

5 val. 26 min. vietos (7 val. 26 min. Lietuvos) laiku gimęs kūdikis svėrė 3,26 kilogramo.

Princas Harry yra sosto įpėdinio princo Charleso ir 1997-aisiais automobilio avarijoje Paryžiuje žuvusios princesės Dianos sūnus.

Rūmų pareigūnai nurodė, kad apie Harry ir Meghan sūnaus gimimą buvo informuota karalienė ir princesės Dianos šeima.

„Netveria džiaugsmu“

Princas Harry nurodė, kad kūdikis gimė truputį vėliau, nei turėjo, ir davė jiems daugiau laiko pagalvoti apie mažylio vardus. Jis sakė, kad gimus pirmajam vaikui jis yra pagautas ekstazės, ir pažadėjo artimiausiomis dienomis paskelbti daugiau detalių apie savo sūnų ir jį parodyti.

„Nuo šio mažylio neįmanoma atplėšti akių, – džiaugėsi pirmagimio tėvas. – Aš tiesiog netveriu džiaugsmu“.

Mažylis galės turėti dvigubą Jungtinės Karalystės ir JAV pilietybę, jeigu Meghan ir Harry nuspręs dėl jos kreiptis į atitinkamą instanciją.

Meghan ir jos 34 metų vyras princas Harry neskelbė pasirinktos gimdymo vietos. Viso Meghan nėštumo metu jie taip pat neskelbė datos, kada turi gimti kūdikis, ir yra sakę, jog iš anksto nesidomėjo kūdikio lytimi. 

Pora susituokė pernai Vindzoro pilyje, o neseniai persikraustė į pilies teritorijoje esančią Frogmoro rezidenciją, kur vyko jų vestuvių priėmimas.

Žurnalistai ir smalsuoliai jau kelios dienos stovyklauja Vindzore, esančiame už maždaug 35 km į vakarus nuo Londono.

Kalifornijoje gimusi Meghan atliko vieną pagrindinių vaidmenų amerikiečių televizijos seriale „Kostiumuotieji“ (Suits). Ji jau buvo kartą ištekėjusi, yra išsiskyrusi ir tvirtų feministinių pažiūrų moteris. Būdama juodaodės ir baltaodžio dukra ji save laiko maišytos rasės.

Harry sakė norėjęs apsaugoti savo sutuoktinę nuo įkyraus žiniasklaidos dėmesio, todėl jiedu su Meghan sutarė neskelbti daugybės su kūdikio gimimu susijusių detalių. 

Mažylio atėjimas į šį pasaulį žymi Harry virsmo iš problemų kėlusio paauglio į pareigingą kariškį ir pagaliau atsidavusį tėvą pabaigą. Harry seniai kalbėjo apie savo troškimą sukurti šeimą ir susilaukti vaikų.

Jiedu su broliu princu Williamu ir jų sutuoktinėmis daugeliui britų įkūnija naują kartą, įnešusią naujų vėjų į nuobodžią ir seną karališkąją šeimą. Savo karališkąsias atžalas jie augina jausdami nuoširdžią visuomenės paramą monarchijai.

Pasikeitusias karališkosios šeimos tradicijas akivaizdžiai parodo Meghan atsiradimas joje. Ji yra amerikietė, vyresnė už savo sutuoktinį, išsiskyrusi ir dar maišytos rasės.

Be to, ji sugebėjo daug pasiekti pati dar prieš tai, kai sutiko ateiti į aklą pasimatymą su princu Harry, pakeitusį jų abiejų gyvenimus. Dėl savo vaidmens populiariame televizijos seriale ji turėjo daugybę sekėjų anksčiau, nei pateko į populiariausią pasaulio karališkąją šeimą.

Harry ir Meghan neseniai iš Londono centro į persikraustė į Vindzoro pilies teritorijoje esančią Frogmoro rezidenciją už 40 kilometrų į vakarus nuo sostinės. Manoma, kad šį jų sprendimą lėmė noras užsitikrinti privatumą auginant savo pirmagimį.

Be to, išsikėlę iš Londono Harry ir Meghan atsiskyrė nuo Williamo ir jo sutuoktinės Kembridžo kunigaikštienės Kate (Keit), su kuriais jie gyveno tuose pačiuose Kensingtono rūmuose Londone.

BNS inf.

Raktažodžiai: KaralienėKarališka šeimaAnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai