Rugsėjo 13, 2019
Režisierius F. F. Coppola nesistebi, kad B. Johnsonui patinka „Krikštatėvis“

Kino legendos Francio Fordo Coppolos (Fransio Fordo Kopolos) nenustebino britų premjero Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) susižavėjimas jo 1972 metų gangsterine drama „Krikštatėvis“ (The Godfather).  

Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos siekiantis premjeras liepos mėnesį, dar siekdamas vadovavimo vyriausybei, interviu dienraščiui „The Daily Mail“ sakė, kad jo mėgstamiausia kinematografijos scena yra „daugybės pelnytų bausmių scena filme „Krikštatėvis“.

Po to, kai B. Johnsonas iš valdančiosios partijos išmetė 21 torių parlamentarą, nepritarusį jo „kietajam“ Brexit“ – įskaitant Winstono Churchillio (Vinstono Čerčilio) vaikaitį Nicholas Soamesą (Nikolą Soumsą), ši frazė žaibiškai išplito socialiniuose tinkluose.

JK narystę ES palaikantis F. F. Copola interviu Londono leidiniui „Financial News“ sakė, kad dabartinis „Brexit“ kelias veda į katastrofą ir labiau primena jo 1979 metų karinę juostą „Mūsų laikų apokalipsė“ (Apocalypse Now).

„Atrodo, kad „Krikštatėvis“ yra žiauriausių mūsų laikų asmenybių, įskaitant Saddamą Husseiną (Sadamą Huseiną), Muammarą Kadhafi (Muamarą Kadafį) ir kitus, mėgstamiausias filmas“, – nurodė jis.

„Aš myliu Jungtinę Karalystę ir jos daugybę nuopelnų žmonijai – nuo gražios mūsų kalbos iki Niutono fizikos ir penicilino“, – sakė 80-metis italų kilmės amerikietis.

„Ir mane tiesiog apima siaubas, kad jie gali svarstyti tokį kvailą dalyką kaip pasitraukimas iš Europos Sąjungos“, – tęsė jis.

B. Džonsonas yra pažadėjęs žūtbūt išvesti JK iš ES spalio 31 dieną - su skyrybų sutartimi arba be jos.

Tuo metu JK parlamentas įpareigojo premjerą siekti pratęsti „Brexit“ terminą, jeigu jam nepavyktų pasiekti skyrybų susitarimo su Briuseliu. B. Johnsonas atsisako tai padaryti, keldamas aštrią politinę krizę šalyje.

Redaktorius: Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: AnglijaBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai