Kovo 6, 2020
Pasirengimas „Brexitui“ Jungtinei Karalystei atsieis 4,4 mlrd. svarų

Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos mokesčių mokėtojams kainuos daugiau nei 4 mlrd. svarų (4,6 mlrd. eurų) papildomų vyriausybės išlaidų, penktadienį pranešė Nacionalinio audito tarnyba.

Valstybės išlaidų stebėtoja teigė, kad nuo 2016 metų birželio mėnesį įvykusio referendumo dėl narystės Europos Sąjungoje (ES) iki šių metų kovo 31 dienos departamentai išleis mažiausiai 4,4 mlrd. svarų.

Iš viso „Brexit“ pasiruošimui buvo skirta 6,3 mlrd. svarų, įskaitant galimybę, kad Didžioji Britanija paliks ES be skyrybų susitarimo.

Didžioji Britanija tapo pirmąja šalimi, pasitraukusia iš bloko po beveik 50 metų narystės.

Šiuo metu vyksta pereinamasis etapas, kuris truks iki metų pabaigos ir kurio metu vis dar galioja ES taisyklės, Londonui ir Briuseliui mėginant susitarti dėl prekybos susitarimo.

Nacionalinio audito tarnyba teigė, kad išlaidų skaičiai atspindi „minimalų numatomą išlaidų lygį“, atsižvelgiant į departamentų pateiktų duomenų „apribojimus“.

Minėta suma apima 1,9 mlrd. svarų personalo išlaidoms, 1,5 mlrd. svarų naujų sistemų ir infrastruktūros kūrimui ir 288 mln. svarų konsultacijoms ir kompetencijoms.

Apie 22 tūkst. darbuotojų dalyvavo pasirengime „Brexitui“ didžiausio proceso intensyvumo metu praėjusių metų spalio mėnesį.

Tarp jų buvo 1,5 tūkst. darbuotojų, perkeltų iš kitų vyriausybės departamentų pasirengti pasitraukimui be susitarimo.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai