Spalio 21, 2019
Optimizmas dėl „Brexit“ susitarimo pakėlė svaro kursą virš 1,3 JAV dolerio kartelės

Rinkose vyraujant optimistiniams lūkesčiams, jog Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Džonsonas) jau šią savaitę pasieks, kad britų parlamentas pritartų „Brexit“ susitarimo projektui, pirmadienio ryte smukęs svaro kursas vėliau patraukė aukštyn ir pirmą kartą nuo gegužės mėnesio perkopė 1,3 JAV dolerio kartelę, nors šiame lygyje ilgai neužsibuvo.

Britų valiutos kursas, penktadienio prekybos sesijos pabaigoje siekęs 1,2974 JAV dolerio ir 1,1615 euro, iki maždaug pirmadienio vidurdienio paaugo iki atitinkamai 1,2995 JAV dolerio ir 1,1626 euro.

Analitikai yra nusiteikę optimistiškai, nors Didžiosios Britanijos parlamentas praėjusį savaitgalį atsisakė balsuoti dėl „Brexit“ susitarimo projekto ir įpareigojo B. Johnsoną prašyti Europos Sąjungos (ES) dar kartą atidėti šalies išstojimo iš Europos bloko datą.

„Vyriausybės sėkmės arba šiandien, arba rytoj tikimybę vertiname 60 proc.“, – rašo Japonijos „Mitsubishi UFJ Financial Group“ (MUFG) strategai, kuriuos cituoja agentūra „Bloomberg“.

Didžiosios Britanijos įstatymų leidėjai šeštadienį pritarė pataisai, pagal kurią šalies ministras pirmininkas B. Johnsonas iš esmės buvo įpareigotas paprašyti pratęsti „Brexit“, kad parlamentas spėtų priimti teisės aktus, reikalingus įgyvendinti susitarimą dėl išstojimo sąlygų.

B. Johnsonas išsiuntė Briuseliui tokį laišką, bet atsisakė jį pasirašyti. Jis sako, kad atidėlioti „Brexit“ nėra reikalo ir planuoja pirmadienį pateikti parlamentarams savo išsiderėtą susitarimą.

Tuo tarpu Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pranešė, jog gavo Londono laišką, kuriame prašoma atidėti „Brexit“, todėl pradeda konsultuotis su ES šalių vadovais.

„Ką tik buvo gautas prašymas dėl atidėjimo. Dabar pradėsiu su ES šalių lyderiais tartis, kaip į tai reaguoti“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaBrexit

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai