Vasario 20, 2019
Mados pasaulis gedi Anapilin išėjusio Karlo Lagerfeldo
The Prince and Princess of Monaco with Hermann Bühlbecker and Karl Lagerfeld at the "Cinema Against AIDS" Gala. © Foto: Wikipedia / Get Noticed Communications.

Paryžiuje antradienį mirė pasaulinę šlovę pelnęs dizaineris Karlas Lagerfeldas, patvirtino mados namai „Chanel“, kuriems jis vadovavo nuo 1983 metų.

Šis pranešimas buvo paskelbtas praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai mados pasaulio „Kaizeriu“ pramintas 85 metų kūrėjas nepasirodė per Paryžiaus aukštosios mados savaitės „Chanel“ kolekcijų pristatymus.

Vokietijoje gimęs K. Lagerfeldas net perkopęs 80-mečio slenkstį šluostė nosis daugeliui gerokai už jį jaunesnių mados kūrėjų. Sezonas po sezono jis pristatinėjo vis naujas savo kolekcijas, sukurtas Prancūzijos „Chanel“, Italijos „Fendi“ ir  „Karl Lagerfeld“ mados namams.

Tačiau pastaraisiais metais K. Lagerfeldas iš pažiūros atrodė nusilpęs, jo nepaprastas kūrybingumas po truputį ėmė gesti, ir tai galima buvo pastebėti ant podiumo. 

Jo draugai visuomet sakydavo, kad šis darbštus kūrėjas mirs laikydamas rankoje pieštuką. Praeitą savaitę jo paties mados prekės ženklas „Karl Lagerfeld“ tebeskelbė apie naujus bendradarbiavimo dizaino srityje projektus.

Kalbos apie pablogėjusią dizainerio sveikatą pasigirdo praėjusį mėnesį, kai jis pirmą kartą gyvenime nepasirodė kolekcijų pristatyme. Tuomet „Chanel“ vadovai paaiškino, kad tą „rytą jis buvo pavargęs“.

Žinia apie dizainerio mirtį sukrėtė mados pasaulį; politikai ir K. Lagerfeldo gerbėjai socialiniuose tinkluose skelbia pagarbos pareiškimus.

Italų dizainerė Donatella Versace (Donatela Versačė) buvo viena pirmųjų, pareiškusių pagarbą kūrėjui socialiniame tinkle „Instagram“, vos pasklidus žiniai apie „Kaizerio“ mirtį.

„Karlai, tavo genialumas palietė daugelio žmonių gyvenimus, ypač Gianni ir mano“, – parašė ji, paminėdama nužudytą savo brolį ir prekės ženklo „Versace“ įkūrėją Gianni Versace (Džanį Versačę). 

„Neįtikėtinas talentas“

„Niekada neužmiršime tavo neįtikėtino talento ir begalinio įkvėpimo. Mes visada mokėmės iš tavęs“, – tęsė ji. 

Prabangos prekių milžinės LVMH savininkas Bernard'as Arnault (Bernaras Arno), įtakingiausias mados industrijos veikėjas, sakė esąs „be galo nuliūdintas“ netekęs „labai brangaus draugo“ ir „kūrybos genijaus“.

„Mada ir kultūra prarado didžiulį įkvėpimo šaltinį. Jis prisidėjo, kad padarytų Paryžių pasaulio mados sostine, o „Fendi“ – viena inovatyviausių itališkų prekės ženklų“, – sakė milijardierius.

Dainininkė ir buvusi pirmoji Prancūzijos ponia Carla Bruni-Sarkozy (Karla Bruni Sarkozi), demonstravusi K. Lagerfeldo kolekcijas ant podiumo, tai pat parašė jaudinančią žinutę savo mentoriui socialiniame tinkle „Instagram“.

„Ačiū už visą tą energiją... ačiū už tai, kad dovanojote mūsų pasauliui grožio ir šviesos, (davėte) tiek spalvų tamsoje ir tiek daug išminties mūsų pilkoms dienoms. Manau, per daug ašarų ir per daug gėlių nebūtumėte norėję, bet jūsų trūks. Visam pasauliui ir man jūsų trūks“, – parašė ji.

Nupudruotus baltus plaukus susirišęs į kaselę, nesiskiriantis su juodais saulės akiniais ir iškrakmolytais baltais marškiniais, jis buvo ne mažiau atpažįstamas nei jo klientai iš garsenybių pasaulio.

Mados kūrėja tapusi popmuzikos žvaigždė Victoria Beckham (Viktorija Bekem) parašė: „Karlas buvo genijus“.

Jis „visada buvo labai malonus ir dosnus man bendraujant asmeniškai ir profesinėje srityje. Ilsėkis ramybėje“, rašė buvusi grupės „Spice Girls“ narė.

„Privilegija galėti sakyti, kad su juo dirbai, kad klauseisi jo kalbant, kad su juo kalbėjaisi, kad jis yra sukūręs tau drabužių“, – per „Instagram“ parašė prancūzų aktorė ir dainininkė Vanessa Paradis (Vanesa Paradis).

„Karlas Lagerfeldas – milžiniška asmenybė, nepaprastas žmogus“, – radijui RTL sakė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Christophe'as Castaneras (Kristofas Kastaneras).

BNS inf.

Raktažodžiai: Pasaulisžmonės

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai