Liepos 31, 2019
Londone atidarytas Leaping Toads Mano pirmųjų mokslų darželis, kuriame vaikai mokysis lietuvių bei anglų kalbų ir kūrybingumo
Simona StaputienėTekstas: Simona Staputienė

Liepą rytų Londone, Dagenham’e  jau vienuoliktus metus veikianti Ofsted’e registruota lietuviška kalbos ir gyvenimo įgūdžių mokykla Leaping Toads Mano pirmieji mokslai šventė iškilmingą darželio 2-5-erių metų vaikams atidarymą. Barking‘o ir Dagenham‘o rajono tarybos pirmininkas Darren’as Rodwell’as sveikino darželio-mokyklos vadovus pasakodamas, jog vaikystėje dažnai žaisdavo ir šokdavo šiame darželio pastate ir labai džiaugiasi, kad dabar pastatas naudojamas prasmingam ateities kartų ugdymui ir lavinimui. Tarybos pirmininkas oficialiai paskelbė darželį atidarytą nuotaikingai perkirsdamas kaspiną - įbėgdamas į erdvias darželio patalpas. Pasidžiaugti darželio atidarymu atvyko ir daugiau rajono tarybos narių: Evelyn Carpenter, Lee Waker, Margaret Mullane, Cameron Geddes and Simon Perry.

Į šventėję atkeliavę vaikai ir tėveliai dalyvavo linksmose veiklose: kūrė kūrybinėse dailės dirbtuvėlėse, šoko, dainavo, dalyvavo Taekwondo kovos meno treniruotėje, puošėsi veidukus varliuko piešiniu ir šokinėjo pripučiamoje pilyje. 

Darželyje - ne tik priežiūra, bet ir lietuvių kalbos bei kūrybingumo mokomoji programa vaikams

Dagenham’e įsikūrusiame darželyje-mokykloje vaikai bus ne tik prižiūrimi profesionalių ikimokyklinio, pradinio ir meninio ugdymo mokytojų (ne vien auklyčių!) bei ruošiami mokslams valstybinėje angliškoje mokykloje pagal EYFS (Early Years Foundation Stage) ugdymo programą, bet ir mokysis lietuvių kalbos, tradicijų, šokio, dainavimo, dramos, dailės ir Taekwondo. Leaping Toads Mano pirmųjų mokslų moto – žaisk, tyrinėk, kurk ir mokykis!

Mano pirmųjų mokslų įkūrėja ir vadovė Simona Staputienė pasakojo, jog per vienuolika metų sukurta, patikrinta ir tobulinta autorinė lietuvių kalbos mokymo programa 2-5-erių metų vaikams bus tęsiama darželyje. Tėveliams kas pora mėnesių bus pristatomi darželinukų projektai ir trumpučiai pasirodymai. „Į Leaping Toads Mano pirmuosius mokslus kviečiame šeimas, kurios ieško ankstyvojo ugdymo ir nori savo vaikams suteikti galimybę šokti, dainuoti, vaidinti, piešti ir sportuoti nuo mažų dienų, ir stengiasi, jog vaikai kalbėtų lietuviškai, nepamirštų savo kilmės.“ sako Simona.

Nemokamos vaikų priežiūros valandos ir kita valstybės parama dirbantiems tėvams

Vaikai darželį-mokyklą pradės lankyti jau rugsėjį. Tėveliai čia galės vaikus palikti pusei (penkioms valandoms) ar visai dienai (dešimčiai valandų), ar net vienuolikai, dvylikai valandų. Darželis veiks visus metus. Darželyje laukiamos ir valstybinį finansavimą, t.y. nemokamas 15 ir 30 valandų dvimečiams, trimečiams bei keturmečiams gaunančios šeimos. Darželio administracija gali padėti tėvams patikrinti finansavimo galimybes ir pildyti prašymus vaikų priežiūros finansavimui gauti.

Svarbu žinoti, jog dirbantys tėveliai mokėdami už darželį bei visas Mano pirmųjų mokslų mokyklos popietines bei šeštadienines lietuvių, rusų kalbos, dailės, muzikos ir savigynos pamokas 5-12-os metų vaikams gali sutaupyti 20 procentų mokesčio naudodami Tax Free Childcare lengvatą.

Vasaros metu mokykla kviečia tėvelius su vaikais aplankyti darželį-mokyklą ir registruoja darželinukus bei mokinius naujiems mokslo metams.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai