Spalio 17, 2020
Londonas priskirtas antrai pagal pavojingumą COVID-19 pavojaus zonai

Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos sekretorius ketvirtadienį priskyrė Londoną antrai  COVID -19 didelės rizikos zonai, sparčiai daugėjant naujų užsikrėtimų skaičiui sostinėje.

Sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas (Metas Hankokas) Bendruomenių Rūmams pareiškė, kad imtis šių veiksmų vyriausybę verčia greitai augantis užsikrėtimų skaičius, todėl virusui suvaldyti reikia greitų sprendimų.

Dar milijonai žmonių šiaurės Anglijoje laukia pranešimų, ar jiems bus įvesti griežčiausi dėl COVID-19  vyriausybės taikomi apribojimai, jau įsigalioję Liverpulyje.  

Tokio sprendimo tikėjęsis Londono meras Sadiqas Khanas (Sadikas Chanas) Londono savivaldybei sakė, jog derybos dar vyksta, tačiau valdžia turėtų priskirti Londoną antrai iš trijų rizikos zonų, remiantis „visuomenės sveikatos ekspertų ir mokslininkų rekomendacijomis“, ko reikia gyvybėms išsaugoti. 

S. Khanas raštu kreipėsi į ministrą pirmininką Borisą Johsoną (Borisą Džonsoną), norėdamas tiksliai sužinoti, kokios pagalbos sulauks verslai ir asmenys, kuriuos paveiks šie griežti suvaržymai.

„Niekas nenori suvaržymų, – sakė S. Khanas. – Bet manoma, kad tai yra būtina, siekiant, kad aš, Londono savivaldybės lyderiai ir ministrai apsaugotume londoniečių gyvybes“.

Tuo metu 2,8 mln. gyventojų turinčio Mančesterio meras pareiškė, jog tikisi ketvirtadienį susitikti su B. Johnsono komanda tartis, ar reikia regioną priskirti „labai didelės rizikos“ zonai.

Tai aukščiausias rizikos laipsnis pagal vyriausybės įvestą naują trijų rizikos laipsnių sistemą. „Labai didelės“ rizikos zonose turi būti uždaromi barai, draudžiama susitikinėti su žmonėmis, nepriklausančiais kartu gyvenančių žmonių ratui.

Naująja perspėjimo sistema, pagal kurią visos gyvenamos teritorijos skirstomos pagal tris rizikos laipsnius („vidutinės“, „didelės“ ar „labai didelės“), siekiama užtikrinti, kad taikant suvaržymus dėl COVID-19 būtų laikomasi skaidrumo ir vienodumo principo.

Vyriausybė pranešė, kad konsultuojasi su lyderiais kitų šiaurinių Anglijos regionų, kur užsikrėtusiųjų  COVID-19 skaičius greitai auga.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasLondonasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai