Kovo 13, 2020
Lietuvoje patvirtinti trys nauji koronaviruso infekcijos atvejai

Lietuvoje patvirtinti dar trys koronaviruso infekcijos atvejai, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Turime nustatytus tris naujus atvejus, kol kas gera žinia, kad jie visi yra įvežtiniai, tai reiškia, kad mes nepareiname į kitą fazę, kur virusas plinta nuo mūsų gyventojų viduje“, – per spaudos konferenciją informavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak jo, vienas naujas atvejis nustatytas Klaipėdoje, antras – Vilniuje Ispanijos pilietei, trečias – Kaune.

„Ispanijos pilietė – iš Madrido, jai nustatytas virusas Vilniuje, Klaipėdoje užkrėsta atvykusi iš Tenerifės moteris, Kaune kaunietis – grįžęs iš Italijos“, – sakė A. Veryga.

Santaros klinikos praneša, jog jauna pacientė kovo 9 dieną atvyko iš Ispanijos ir kitą dieną pajutusi ligos simptomus 12 dienos naktį kreipėsi į Santaros klinikų Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių.

Šiuo metu pacientės būklė nesunki, ji yra izoliuota ir stebima Santaros klinikų Infekcinių ligų centre.

Sveikatos apsaugos ministras teigė, kad nė vieno iš trijų pacientų būklė, jo žiniomis, nėra sudėtinga, jie nepriklauso rizikos grupei.

„Nė vienas, kiek turiu informacijos, nėra sunkus pacientas, sveikatos būklė nėra kuo nors ypatinga, visi nėra pagyvenę, nėra rizikos grupės, tiek galiu suteikti informacijos“, – sakė A. Veryga.

Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų klinikos vadovė Auksė Mickienė teigė, kad Kaune gydomas vyras nėra susijęs su ankstesniais dviem nustatytais koronaviruso atvejais.

„Mano žiniomis, tai nėra susiję su tais dviem, tikrai detalios informacijos dar nežinau ir negaliu žinoti, kiek yra žinoma, tai tiesiog žmogus, slidinėjęs Šiaurės Italijoje, grįžęs vasario 29 dieną ir susirgo“, – sakė A. Mickienė.

Kauno klinikinės ligoninės vadovo žiniomis, iš Italijos grįžęs vyras maistą užsisakydavo per kurjerį, bendravo tik su seserimi, kuri taip pat bus tiriama dėl infekcijos.

„Save izoliavo, bet gyveno kartu su seseria. Sesuo taip pat jau karščiuoja ir, mano žiniomis, taip pat ji tikrinsis dėl COVID-19 infekcijos. Kartu skrido dar šeši žmonės, jie yra save izoliavę“,– žurnalistams sakė Kauno klinikinės ligoninės direktorius Albinas Naudžiūnas.

„Pati paciento būklė, kiek jis leido apie save informuoti, yra nebloga, vakar jis karščiavo ir skaudėjo gerklę, šiandien temperatūra yra normali, savijauta jo yra normali“, – sakė ligoninės vadovas.

Vis dėlto medikas mano, kad esami atvejai – tik pradžia, o neišaiškinų atvejų yra daugiau.

„Tai, kas nustatyta dabar Lietuvoje, tie šeši atvejai, tai yra ledkalnio viršūnė, greičiausiai yra žymiai daugiau užsikrėtę ta infekcija ir už savaitės-dviejų reikės laukti sunkesnių pacientų“, – teigė A. Naudžiūnas.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis žurnalistams sakė, jog pacientė ligoninėje atsidūrė ketvirtadienį.

„Atvežta patenkinamos būklės: sloguojanti, truputį pakarščiuojanti“, – sakė jis.

50-ies neturinti moteris iš Tenerifės grįžo kovo 9 dieną lėktuvu per Barseloną į Palangą ir automobiliu iki savo namų. Moteris grįžo su vyru, jis izoliavosi namuose. Ji teigia jokių kontaktų neturėjusi.

„Ji jaučiasi gerai, viskas tvarkoje“, – sakė gydytojas.

Moteris iš karto pajuto ligos simptomus, į ligoninę kreipėsi kovo 12 dieną, ji atvežta greitosios.

Šiuo metu Klaipėdos ligoninėje dėl įtariamo koronaviruso stebima 13 pacientų, laukiama jų tyrimų rezultatų.

Ragina vyresnio amžiaus žmones likti namuose

Ministras rizikos grupėse esančius vyresnius žmones ragino, kiek įmanoma, likti namuose. Jis patvirtino, kad virusas galėjo plisti, nes „yra žmonių, kurie, panašu, nebūtinai laikėsi režimų, jie yra vaikščioję visuomenėj“.

„Dabar jau nuo mūsų susitelkimo priklausys, ar mes turėsime tuos scenarijus, kuriuos turi italai, ar neturėsime, ir čia jau ne skrydžių draudimo klausimas“, – pažymėjo A. Veryga.

„Norėčiau kreiptis į vyresnio amžiaus žmones ir paprašyti susitelkti ir maksimaliai stengtis likti namuose, paprašyti, kad artimieji pasirūpintų, parnešti maisto, nesilankyti maldos namuose, vengti viešų vietų, ypatingai, jei tie vyresnio amžiaus žmonės serga lėtinėmis ligomis“, – kalbėjo A. Veryga.

Grįžusius iš užsienio su vaikais ministras perspėjo jų neperduoti rūpintis seneliams, dėl koronaviruso dviem savaitėms paskelbus atostogas mokyklose.

„Šeimoms, kurios su vaikais lankėsi tuose regionuose, kur yra ligos plitimas, ar tai Italija, ar Prancūzija ar Vokietija, dabar, kai vaikų atostogos ir ugdymo procesas sustojęs, nenuvežkit tų vaikų seneliams prižiūrėt, ne sjie yra didelėj rizikoj“, – kalbėjo A. Veryga.

Nustačius šiuos atvejus, bendras koronaviruso infekcijos atvejų skaičius šalyje išaugo iki šešių.

Anksčiau koronavirusas nustatytas šiaulietei ir kauniečių porai. Visi jie lankėsi Šiaurės Italijoje. Šie asmenys gydomi ligoninėse.

Dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

BNS inf.

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai