Vasario 26, 2020
Koronavirusui tebeplintant PSO ekspertas įspėja, kad pasaulis nepasirengęs jo suvaldyti

Naujojo koronaviruso epidemija trečiadienį dar sustiprėjo, Pietų Korėjoje užsikrėtimo atvejų skaičiui perkopus tūkstantį, padaugėjus mirčių nuo šios infekcijos Irane ir jai išplitus į dar kelias anksčiau nepaveiktas šalis.

Tai išprovokavo niūrius įspėjimus, kad pasaulis nepasiruošęs suvaldyti susirgimo, vadinamo COVID-19.   

Virusas SARS-CoV-2 sparčiai išplito kai kuriuose Azijos, Europos ir Artimųjų Rytų regionuose, nors epidemijos pirminiame židinyje Kinijoje naujų užsikrėtimo atvejų ir mirčių skaičius mažėja.

Siekiant sustabdyti infekcijos plitimą buvo izoliuoti dešimtys miestų ir gyvenviečių, o keliuose Kanarų salų ir Austrijos viešbučiuose dėl įtariamų COVID-19 atvejų antradienį įvestas karantinas.    

Irane, paskelbusiame apie beveik 100 užsikrėtimo atvejų ir 15 mirčių, naujuoju koronavirusu pranešė užsikrėtęs netgi sveikatos apsaugos viceministras Irajas Harirchi (Iradžas Harirčis).  

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) būstinėje Ženevoje Bruce'as Aylwardas (Briusas Eilvordas), vadovavęs tarptautinei ekspertų misijai į Kiniją, gyrė  drastiškas karantino ir viruso plitimo stabdymo priemones, kurių ėmėsi ši šalis.  

Tačiau ekspertas žurnalistams sakė, kad kitos valstybės „tiesiog nepasiruošusios“ suvaldyti infekcijos protrūkio.

„Privalote būti pasirengę tvarkytis su tuo dideliu mastu... Ir tai turi būti padaryta greitai“, – sakė B. Aylwardas.

Dėl šio viruso Kinijoje jau mirė 2 715 žmonių, juo užsikrėtė per 78 tūkstančius. Trečiadienį buvo pranešta apie 52 naujus mirties atvejus – tai mažiausias mirčių skaičius per tris savaites. Visos mirtys užregistruotos epidemijos epicentre – Hubėjaus provincijoje. 

Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija taip pat pranešė apie sumažėjusį naujų užsikrėtimo atvejų skaičių – buvo užregistruoti 406 nauji infekcijos atvejai, ir tik penki iš jų – ne Hubėjaus provincijoje. Tai stiprina viltį, kad likusioje šalies dalyje sėkmingai stabdomas viruso plitimas.   

Kitur pasaulyje COVID-19 jau pareikalavo daugiau nei 40 gyvybių, užregistruota 2 700 užsikrėtimo atvejų.

Liga išplito į dešimtis valstybių. Austrija, Kroatija ir Šveicarija yra naujausios šalys, paskelbusios, kad jas taip pat jau pasiekė koronavirusas. 

Dėl epidemijos įvedami kelionių suvaržymai, atšaukiami sporto renginiai, o nerimas dėl viruso plitimo toliau smukdo akcijų indeksus.

PSO paragino šalis „ruošis galimai pandemijai“ – šiuo terminu vadinama epidemija, išplintanti už valstybių sienų ir žmones paveikianti pasauliniu lygiu.

Ypatingas pavojus kyla skurdžioms valstybėms, įspėjo PSO.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: KoronavirusasNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai